Vb-2018 – Háromgólos svéd siker, a vesztes Mexikó is nyolcaddöntős

2018.06.27

A svéd válogatott 3-0-ra legyőzte Mexikót a labdarúgó-világbajnokság harmadik fordulójában, ezzel az F csoport első helyezettjeként jutott nyolcaddöntőbe, míg riválisa másodikként került a legjobb 16 közé.
Eredmény, F csoport, 3. forduló:
Svédország-Mexikó 3-0 (0-0)
—————————
Jekatyerinburg, Jekatyerinburg Aréna, 33 061 néző, v.: Néstor Pitana (argentin)
gólszerzők: Augustinsson (50.), Granqvist (62., 11-esből), Álvarez (74., öngól)
sárga lap: Larsson (26.), Lustig (88.), illetve Gallardo (1.), Moreno (61.), Layún (86.)

Mexikó:
——-
Guillermo Ochoa – Edson Álvarez, Carlos Salcedo, Héctor Moreno, Jesús Gallardo (Marco Fabián, 65.) – Andrés Guadrado (Jesús Corona, 75.), Héctor Herrera – Miguel Layún (Oribe Peralta, 89.), Carlos Vela, Hirving Lozano – Javier Hernández

Svédország:
———–
Robin Olsen – Mikael Lustig, Victor Lindelöf, Andreas Granqvist, Ludwig Augustinsson – Viktor Claesson, Sebastian Larsson (Gustav Svensson, 57.), Albin Ekdal (Oscar Hiljemark, 80.), Emil Forsberg – Marcus Berg (Isaac Kiese Thelin, 68.), Ola Toivonen

II. félidő:
———-
50. perc: Claesson rosszul találta el a labdát a tizenegyespont körül, a felpörgő játékszer viszont jól jött a baloldalt érkező Augustinssonnak, aki négy méterről lőtt, Ochoa pedig csak belekapni tudott, hárítani már nem (1-0).
60-62. perc: A mexikói tizenhatoson belül Moreno elkésett becsúszása eltalálta Berget, a védő sárga lapot kapott, a megítélt büntetőt Granqvist a jobb felsőbe lőtte (2-0).
74. perc: Jobb oldali svéd bedobást csúsztatott meg fejjel Thelin, ezzel meglepve Álvarezt, aki szerencsétlen mozdulattal saját maga mögé rúgta a labdát, amely a kezéről a kapuba pattant (3-0).

A vb-k történetének leggyorsabb sárga lapjával indult a találkozó: Jesús Gallardót 15 másodperc után szankcionálta a játékvezető. Ezt követően a svédek fölényét és lehetőségeit láthatta a közönség a Jekatyerinburg Arénában, amelyben ez volt az utolsó világbajnoki mérkőzés: a tornát követően 23 ezer fősre csökkentik a stadion befogadóképességét, és az FK Ural otthona lesz.
A svédek a félidő közepén kezezésért juthattak volna tizenegyeshez, ám a játékvezető videózást követően nem ítélt büntetőt. A nagyobb veszélyek ezután is a mexikói kapu előtt adódtak, ám a szünetig egyik háló sem rezzent meg.
A fordulást követően az európai együttes balhátvédje, Ludwig Augustinsson megszerezte első gólját válogatott színekben, majd tizenegyesből kétgólosra növelte előnyét a svéd csapat. A három pont sorsát egy suta mozdulat és az ezt követő öngól döntötte el végleg, így Mexikó már csak abban bízhatott, hogy a címvédő németek nem győzik le a dél-koreaiakat. Ez volt a hetedik öngól az oroszországi tornán, ennyi még egy vb-n sem esett korábban.
A hajrában a mexikóiak igyekeztek megszerezni a számukra fontos szépítő találatot, míg szurkolóik sörös dobozok pályára dobásával ünnepelték a másik mérkőzésen esett első dél-koreai találatot, amely biztossá tette, hogy a svéd és a mexikói csapat is ott lesz a nyolcaddöntőben. Előbbi az E csoport második helyezettjével játszik Szentpéterváron kedden, utóbbi pedig – amely sorozatban hetedszer lépett tovább a csoportkörből – annak győztesével találkozik Szamarában hétfőn.