Debrecen Hotels

Szép magyar beszédben jeleskedtek

  2019 feb 12 / #debrecen
Google ads
Google ads

Február 11-én a Debreceni Művelődési Központ Újkerti Közösségi Házban immár 22. alkalommal rendezték meg a Kazinczy Szép Magyar Beszéd verseny városi és városkörnyéki fordulóját. Ebben az évben 14 általános és középiskola iskola 23 diákja mérte össze tudását.

A verseny két fordulóból állt, először a szabadon választott szöveget, majd a Kazinczy – díj Alapítvány által megküldött kötelező szöveget olvasták fel a versenyző diákok.

A versenyzők feladata nem egy művészi produkció előadása volt, hanem az adott szöveg értő és értető, tartalmának és stílusának megfelelő hangú tolmácsolása, megfelelő hangsúlyozással, szép kiejtéssel, a mondatok, mondatrészek kiemelésével.

Ezek figyelembe vételével értékelt a zsűri.

 

A Szép Magyar Beszéd verseny zsűrije:

–          Vasné Dömötör Rozália – tehetségfejlesztő mestertanár,

–          Dr. Vitéz Ferenc – főiskolai docens, költő-irodalmár,

–          A zsűri elnöke: Ozsváth Sándor művelődéstörténész, az MTVA beszédtanára

 

5 – 6. OSZTÁLY

 

hely: Kalydi Emma 5. o. – Szoboszlói úti Általános Iskola –                          felkészítő tanára: Kovácsné Forgács Krisztina
hely: Küzmös Molli  – Kölcsey Ferenc Református Gyakorló Általános Iskola –
III.             hely: Balogh Zsófia Laura 6. o – Debreceni Bolyai János Általános Iskola és AMI – felkészítő tanára: Szatmári-Szabó Szilvia Margit

hely: Pere Tibor 6.o. – Debreceni Hatvani István Általános Iskola  –           felkészítő tanára: Varga Réka
 

 

7 – 8. OSZTÁLY

 

 

hely: Demeter Júlia – Kölcsey Ferenc Református Gyakorló Általános Iskola – felkészítő tanára: Szegvölgyi-Pócsik Anett
Ő képviseli Debrecen városát 2019. április 5-7 –ig Kisújszálláson megrendezésre kerülő regionális döntőn.

 

hely: Kiss Eszter 7. o.–  Debreceni Ady Endre Gimnázium –                    felkészítő tanára: Borbély Orsolya
III.             hely: Csajkos Dóra 8. o.– Debreceni Bolyai János Általános Iskola és AMI – felkészítő tanára: Szűcs Lászlóné Tóth Zsuzsánna

III.      hely: Varga Laura 8. o.- DE Kossuth Lajos Gyakorló Gimn. és Ált. Iskola

Arany János Téri Feladatellátási Helye – felkészítő tanára: Vajdics Krisztina

hely: Kovács Boglárka – Debreceni Vörösmarty Mihály Általános Iskola és AMI – felkészítő tanára: Dr. Ludmánné Huri Katalin
hely: Kálmánchelyi Gréta 7.o. –  DE Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája – felkészítő tanára: Réz Szabina
Különdíj: Horváth Ákos 8. o. – Debreceni Kazincy Ferenc Általános Iskola és AMI  – felkészítő tanára: Czirinkóné Erdei Mária