Súlyos vereséget szenvedett Szerbiában a magyar férfi kosárlabda-válogatott

2018.09.08

A világbajnoki selejtezőkre készülő magyar férfi kosárlabda-válogatott zárt kapus mérkőzésen 99-43-ra kikapott Szerbiában.

Eredmény:

Szerbia-Magyarország 99-43 (24-9, 22-7, 34-9, 19-18)

——————————————————–

a legjobb magyar dobók: Benke 11, Filipovity 7, Karahodzsics 7

Ivkovics Sztojan szövetségi kapitány együttese egy éve, az Európa-bajnoki nyolcaddöntőben 86-78-ra maradt alul Isztambulban a szerbekkel szemben, s a szövetség híradása szerint a magyaroktól öten, az Eb-ezüstérmes hazaiaktól pedig hárman maradtak az akkori keretből. A szombati, belgrádi csata gyakorlatilag már az első negyedben eldőlt, amely 24-9-cel zárult.

A vb-selejtező első szakaszából az Ivkovics-legénység júliusban Litvánia és Lengyelország mögött a C csoport harmadikjaként jutott tovább a kvalifikáció második szakaszába. Ott a D jelű négyes első három helyezettjével, azaz a horvátokkal, az olaszokkal és a hollandokkal került össze. Az így kialakult J jelű hatos csoportból a legjobb három válogatott jut majd ki a jövő szeptemberi, kínai világbajnokságra.

2019. február 25., hétfő: Magyarország-Horvátország

A J csoport állása a rajt előtt (a csapatok magukkal hozták az első szakasz eredményeit:

—————————————————————————————

1. Litvánia 12 pont, 2. Olaszország 10, 3. Lengyelország 9 (436-410), 4. Hollandia 9 (434-416), 5. Horvátország 9 (431-419), 6. MAGYARORSZÁG 9 (414-421)