Debrecen Hotels

Senánszky Petra újab ezüstérmet szerzett az úszó ob-n

  2021 márc 26 / #debrecen
Google ads
Google ads

A debreceni Senánszky Petra Gyurinovics Fanni mögött második lett 100 méter gyorson az úszók olimpiai kvalifikációs országos bajnokságának pénteki döntőjében. A fő sportágát tekintve uszonyos úszó szerdán 50 méter gyorson ugyancsak második lett riválisa mögött.

Milák Kristóf országos csúccsal, tokiói A-szintes idővel nyert 100 méter gyorson az úszók olimpiai kvalifikációs országos bajnokságának pénteki döntőjében.

A finálét ugyan az eddigi rekorder, Németh Nándor várta a legjobb idővel (48.11), amely mindössze három századra volt országos csúcsától (48.08), a döntőben azonban Milák – aki 200 méter pillangón az előfutamban minden idők ötödik, a döntőben pedig a második legjobb idejét úszta – fantasztikus hajrával, 48.00 másodperces idővel csapott célba.

A Budapesti Honvéd SE 21 éves világbajnoka ezzel 77 századot faragott egyéni legjobbján, ráadásul rögtön az első helyre került a hazai ranglistán, így a jelenlegi helyzet szerint Szabó Szebasztián ebben a számban lemaradna az olimpiáról, ahol a két legjobb A szintes indulhat.

A pénteki eredmények:
férfiak:

400 m vegyes:
1. Verrasztó Dávid (FTC) 4:13.57 perc
2. Bernek Péter (BVSC-Zugló) 4:14.70
3. Sós Dániel (Vasas SC) 4:16.91
200 m mell:
1. Horváth Dávid (Kőbánya SC) 2:13.05 perc
2. Kutasi Máté (Vasas SC) 2:14.04
3. Török Dominik Márk (FTC) 2:15.04
100 m gyors:
1. Milák Kristóf (Budapesti Honvéd SE) 48.00 másodperc
2. Németh Nándor (BVSC-Zugló) 48.17
3. Szabó Szebasztián (Győri Úszó SE) 49.08
200 m hát:
1. Telegdy Ádám (Kőbánya SC) 1:57.90 perc
2. Kovács Benedek Bendegúz (BVSC-Zugló) 1:59.20
3. Jászó Ádám (Pécsi Sport Nonprof.) 1:59.76
4×100 m gyorsváltó:
1. BVSC-Zugló (Bohus Richárd, Sződi Zsolt, Pap Bálint, Németh Nándor) 3:20.54 perc
2. Győri Úszó SE 3:22.32
3. Egri Úszó Klub 3:27.03

nők:

400 m vegyes:
1. Hosszú Katinka (Iron Swim SE) 4:42.25 perc
2. Mihályvári-Farkas Viktória (FTC) 4:48.93
3. Csulák Lia (Érdi Vizisport Kft.) 4:50.46
200 m mell:
1. Békési Eszter (Egri Úszó Klub) 2:28.19 perc
2. Kalmár Alíz (Szombathelyi SK SI) 2:31.49
3. Sebestyén Dalma (Győri Úszó SE) 2:31.85
100 m gyors:
1. Gyurinovics Fanni (Vasas SC) 55.56 másodperc
2. Senánszky Petra (Debreceni Sportc. SI) 55.68
3. Ugrai Panna (HÓD Úszó SE) 55.93
200 m hát:
1. Burián Katalin (BVSC-Zugló) 2:08.81 perc
2. Szabó-Feltóthy Eszter (Vasas SC) 2:10.03
3. Nyirádi Réka (UTE) 2:11.16
4×100 m gyorsváltó:
1. Győri Úszó SE (Pózvai Kiara, Kovács Réna, Safrankó Sára, Sebestyén Dalma) 3:47.99 perc
2. Szegedi Úszó Egylet 3:49.09
3. HÓD Úszó SE 3:51.12
4×100 m vegyes vegyesváltó:
1. BVSC-Zugló (Nahalka Regina, Takács Tamás, Cseh László, Elekes Tamara) 3:57.93 perc
2. Budafóka XXII. SE 3:58.87
3. Győri Úszó SE. 3:59.48