Peru elverte Ausztráliát, de mindkét csapat kiesett

2018.06.26

Peru 1982-ben lőtt utoljára gólt világbajnokságon. Most kettőt is összehoztak az ausztrálok ellen.

A perui válogatott negyven év után nyert újra meccset labdarúgó-világbajnokságon, ugyanis kedden 2-0-ra diadalmaskodott a – hozzá hasonlóan szintén búcsúzó – ausztrál együttes felett az oroszországi torna C csoportjának 3., utolsó fordulójában.

I. félidő:

Nagy tempóban kezdtek a továbbjutásért még harcban álló ausztrálok, mégis a perui együttes szerzett vezetést, amelynek ez volt az első vb-gólja 1982 óta.

18. perc: Guerrero ívelt az ausztrál tizenhatos bal oldaláról a túl oldalon második hullámban érkező Carrillónak, aki 14 méterről kapásból a jobb alsó sarokba lőtt (1-0).

II. félidő:

50. perc: Bal oldali akció után Guerrero az ötös bal sarkáról estében a kapu bal alsó sarkába lőtt (2-0).

A szünet után a csapatkapitány Paulo Guerrero lőtt gólt, akinek sokáig kérdéses volt a vb-részvétele, végül egy svájci bíróság átmenetileg felfüggesztette a doppingvétség miatt rá kiszabott büntetést. A futballista szervezetében a tavaly októberi, Argentína elleni világbajnoki selejtező után találtak kokainszármazékot.

Az ausztráloknál pályára lépett a 38 esztendős Tim Cahill, aki negyedik világbajnokságán kapott lehetőséget, s egyben hazája legidősebb vb-n szerepelt játékosa lett.

Mindkét kapu előtt alakultak ki helyzetek a folytatásban, de Peru járt közelebb a gólhoz egy kapufával. Újabb találat azonban már nem esett, így mindkét fél számára véget ért a torna, míg a perui válogatott negyven esztendő után ünnepelhetett újra győzelmet világbajnokságon: Iránt győzte le legutóbb még 1978-ban.

Eredmény, C csoport, 3. forduló:

Peru-Ausztrália 2-0 (1-0)

Szocsi, Fist Stadion, 44 073 néző: v.: Szergej Karaszjov (orosz)

gólszerzők: Carrillo (18.), Guerrero (50.)

sárga lap: Yotún (45.), illetve Jedinak (10.), Arzani (60.), Rogic (66.), Milligan (88.)

Peru:

Pedro Gallese – Luis Advíncula, Christian Ramos, Anderson Santamaría, Miguel Trauco – Renato Tapia (Paolo Hurtado, 63.), Yoshimar Yotún (Pedro Aquino, a szünetben) – André Carrillo (Wilder Cartagena, 79.), Christian Cueva, Edison Flores – Paolo Guerrero