Névvel, arccal vállalja egy magyar orvos: koronavírusos betegek kezelésére alkalmatlan lélegeztetőgépeket vásároltunk Kínától

2020.05.17

Névvel is vállalja Lovas András szegedi aneszteziológus és intenzív terápiás orvos, hogy a koronavírus elleni védekezéshez központilag, Kínából beszerzett lélegeztetőgépek nem ilyen betegségek kezelésére szolgálnak – vette észre a szeged.hu. A témával kapcsolatban cikkezett korábban a Magyar Hang is. Az orvos Facebook-bejegyzésében azt írja, a ResMed Lumis 150 lélegeztetőgép egy olyan eszköz, melyet egyértelműen otthoni használatra fejlesztettek ki, miközben a termék leírásában sehol nem szerepel a fertőzéses eredetű tüdőbetegségek ezen eszközzel történő ellátása. A termék egyértelműen non-invazív lélegeztetésre alkalmas csak.

A szakmai vélemények továbbra is megoszlanak arról, hogy a COVID-19 beteg lélegeztetésében a non-invazív lélegeztetésnek hol a szerepe. Vannak betegek, akik alkalmasak erre, ez biztos. Erről én most nem szeretnék írni. Viszont egyértelmű, hogy jelentős részük invazív gépi lélegeztetésre szorul, Olaszországban, a legutóbbi vizsgálatok szerint, az intenzív osztályokra kerültek 90 százaléka.

“Van, hogy inkább bepisilnek a nővérek” – ennyit tudnak a Kínából ránk zúduló védőfelszerelések

– írja Lovas. Az invazív lélegeztetés során, a szájon keresztül, a légcsőbe vezetett tubuson keresztül gépi lélegeztetik a beteget. A ResMed Lumis 150 készülék erre nem alkalmas.

Összességben elmondható, hogy a beszerzők minden jóakarata ellenére a ResMed Lumis 150 lélegeztetőgép SARS-CoV-2 vírusfertőzöttek intenzív osztályos, non-invazív lélegeztetésére sem alkalmas. Ezt erősíti, hogy azon munkatársaim, akik intenzív osztályon dolgoznak, gépi lélegeztetéssel rendszeresen foglalkoznak, azok ugyanígy vélekednek.

Csak egy lélegeztetőgép II.A napokban számos sajtótermékben megjelent, hogy bizonyos kórházak intenzív osztályai ResMed…

Közzétette: András Lovas – 2020. május 15., péntek

 

az eredeti hír itt elérhető