Megdőlt az országos melegrekord

2026.06.20

Az előzetes adatok alapján megdőlt az országos melegrekord szombaton – közölte a HungaroMet Zrt. szombat délután a Facebook-oldalán.

Azt írták: Aszódon szombat délután 37,1 Celsius-fokot mértek.

Hozzátették: ez egyben új nyári szezonrekordot is jelent.

A HungaroMet adata szerint az erre a napra vonatkozó korábbi rekord 37,0 fok volt, amit 1908-ban Nyíregyházán és Szerepen, valamint 2013-ban Újpesten mértek.

Tetszett? Oszd meg másokkal is!

az eredeti hír itt elérhető