Magabiztos DEAC siker a tartalékos Alba ellen

2021.10.02

Tizenöt pontos győzelmet aratott a DEAC-Tungsram kosárlabdacsapata a Tippmix Férfi NBI A harmadik fordulójának nyitómérkőzésén. A két kulcsjátékosát is nélkülözni kénytelen Alba Fehérváron az első félidőben valósággal átrohant Milenko Topics együttese, így a második félidő már csak formalitás volt – írja a deac.hu.A vendégek kezdték jobban a mérkőzést Steele hármasával és Lukács ziccerével 5-0-ra megléptek egy perc elteltével. Valerio-Bodon triplájával kezdte meg a pontgyártást a DEAC, Thames pontos távolija és Dzseletovics duplája után pedig hamar sikerült fordítaniuk.

Lendületben maradtak a hajdúságiak, a külső dobások továbbra is ültek, Polyák és Dzseletovics is jelentkezett egy-egy hármassal, Aska zsákolása után pedig már kétszámjegyűre hízott a differencia (19-9). A Dejan Mihevc időkérése sem lassította le a házigazdát, futószalagon érkeztek a szebbnél-szebb kosarak, így tíz perc után már 34-21-es fórban voltak a Topics-legények.

A folytatásban két perc alatt egy 9-0-s rohamot produkált a debreceni gárda.

Igazi örömjátékot hozott az első félidő, melyet az féltávnál már 17 pontot jegyző Lapornik ziccere zárt, így 60-34-es debreceni vezetéssel mehettek az öltözőbe a csapatok.

A fordulás után érezhetően jóval motiváltabban kosárlabdázott az Alba, három perc leforgása alatt egy 9-2-s futást produkáltak, így hamar húsz ponton belülre kerültek (62-43).

A harmadik felvonást ugyan a kék-fehérek nyerték hat ponttal, de a cívisvárosiak győzelme ennek ellenére nem fogott veszélyben (74-54).

A záró felvonást Polyák hárompontosa nyitotta, majd Lapornik is elsüllyesztette önmaga negyedik, csapata tizedik távoliját (80-56). A folytatásban Drenovac pillanatai következtek, a szerb kiscsatár két egymást követő támadásból öt pontot szerzett, így hiába játszott az első félidőhöz képest jól az Alba, a húsz pont körüli különbség állandósult. Az utolsó percekben teljesen kiengedett a DEAC, így valamelyest kozmetikázott az eredményen a Fehérvár, de a lényegen ez sem változtatott, Milenko Topics együttese harmadik mérkőzését is megnyerve továbbra is százszázalékos a bajnokságban.

DEAC–TUNGSRAM – ALBA FEHÉRVÁR 88-73 (34–21, 26–13, 14–20, 14–19)

Debrecen, 1000 néző. V: Kapitány, Nagy, Ádám

DEAC: Thames 5/3, POLYÁK 13/6, ValerioBodon 5/3, Dzseletovics 10/6, Tóth Á 2. Csere: LAPORNIK 26/15, DRENOVAC 15, Aska 12, Kovács, KerpelFronius, Neuwirth, Balázsi 2.

Edző: Milenko Topics

ALBA: Balsay 4, Mulalic, Lukács 9, Laksa 15/6, STEELE 16/3. Csere: PONGÓ MARCELL 13, Szabó Zs. 7/3, Takács Mi. 5/3, Omenaka 4.

Edző: Dejan Mihavc

Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–7. 6. p.: 17–9. 10. p.: 31–15. 14.p.: 44–21. 20.p.: 60–34. 24. p.: 62–43. 30. p.: 74–54. 33.p.: 80–56. 36.p. 88–65.

Milenko Topics: – Tudtuk, hogy az Albánál lesznek hiányzók, de igyekeztünk ezzel nem foglalkozni, és kezdettől fogva koncentráltan kosárlabdázni. Az első két negyed dobóteljesítménye még engem is meglepett, hatvan pontig jutottunk, és jelentős különbséget alakítottunk ki. A fordulás után már nem tudtuk ugyanazt a tempót diktálni, de elégedett vagyok a látottakkal.

Dejan Mihevc: – Két kulcsjátékosunk távollétében a legnagyobb fejtörtést a támadások megszervezése okozta számunkra. Az első félidőben rengeteg labdát adtunk el, amiket a DEAC rendre kosárra is váltott. Pozitívum, hogy maradt tartásunk, és a második félidőben kozmetikázni tudtunk a végeredményen.

Forrás: deac.hu