Koporsóval várták a Loki-szurkolók a fehérvári vendégdrukkereket

2023.05.01

Ahhoz, hogy a DVSC labdarúgócsapata továbbra is életben tartsa a bajnoki bronzéremről szövögetett álmait, hazai pályán mindenképpen nyernie kellett a nagy bajban lévő Székesfehérvár gárdája ellen az NB I 29. fordulójában. A Loki simán hozta a meccset, így a két csapat helyzete nem változott számottevően: a debreceniek egy pontra vannak a dobogótól, a fehérváriak pedig szintén egy egységnyire tanyáznak a kiesést jelentő tizenegyedik pozíciótól. Ez lenne a rövid verzió a meccsbeszámolóból, de lássuk inkább a rendezői változatot.Apropó, rendező: az égiek szerencsére tökéletes, majálisra alkalmas idővel lepték meg a meccsre kilátogatókat, ráadásul a hajdúsági klub családi napot is rendezett a stadion mellett a mérkőzést megelőzően, ahol többek között szabadrúgásunk erősségét is lemérhettük egy virtuálisvalóság-szimulátoron keresztül, továbbá hullámvasutazás közben is kipróbálhattuk magunkat. Nos, ez utóbbiból a bajnokság legelején mát bőven láthattunk példát, így személy szerint erre nem lettem volna annyira kíváncsi. Helyette sokkal jobban érdekelt, hogyan fog festeni majd a kezdőnk. Nem is lepett meg az összeállítás, külön öröm volt, hogy Dzsudzsák Balázs és Dušan Lagator is visszakerült a csapatba.

A stadionhoz érve, a Shop előtt több méteres sort láttam kígyózni, így akik nem éltek az elektronikus jegyvásárlás minden előnyével, azok bizony késve értek be a mérkőzésre.

DVSC-Fehérvár 2-0

Ismerkedős első félidő

A B-szektorban a Ferencváros elleni mérkőzéshez hasonló jó hangulat uralkodott, a Loki-szurkolók kiegészülve egy csapat Diósgyőr-fanatikussal igyekeztek egy élőképpel támogatásukról biztosítani a piros mezes hajdúságiakat. Emellett egy „Mindhalálig Debrecen!” drapériát is kivontak a kerítésre. Nem is nagyon volt megállás a szurkolásban, így egy kifejezetten jó atmoszférájú összecsapáson vehetett részt az, aki kilátogatott a Nagyerdei Stadionba.

Nem lehetett nem észrevenni a mosdó mellett azt a kartonból készített R.B.D. feliratú koporsót sem, ami a későbbiekben látványelemként szolgált a lelátón. Egyértelmű célzás volt ez a két tábor megromlott viszonyára és a vendégek pocsék formájára.

A mérkőzés első játékrésze azonban korántsem volt ilyen vérmes, sőt a kezdés előtt ünnepélyes és megható pillanatokban volt részünk. Először Bódi Ádámot köszöntötték 300. Loki-meccse alkalmából, majd Bárány Donát kapta készhez a Debreceni Egyetemen megszerzett diplomáját, végül a kezdőrúgásnál szólhatott az ováció a 102 évével minden bizonnyal legidősebb szurkolónknak, Csendes Sándornak.

Megható pillanatok: a 102 éves Sanyi bácsi végezte el a kezdőrúgást a Loki-Vidi meccs előtt

Karakó Ferenc játékvezetőnek az első félidőben nem nagyon akadt dolga. Az 5. percben Makarenko kapott sárga lapot egy csúnya belépője miatt, ami után ebben a játékrészben több büntetőcédulát már nem csaltak ki a spori zsebéből a felek. Az első felvonásban egyébként a szél is megélénkült, és némileg meglepő volt számomra, hogy mégis beívelésekkel próbálkozott a Loki lapos passzok helyett. Egy kezemen meg tudtam számolni a komolyabb helyzeteket. Az első negyedórában Varga és Pokorny révén két lehetőség adódott itt is ott is, majd a 34. és a 40.percben Babunski és Loncar is munkát adott Kovácsnak a kapuban. Összefoglalva, az első félidő javarészt az ismerkedés jegyében telt el. Joggal gondolhattuk azt, hogy a második félidőben már másabb lesz a játék képe. Szerencsére nem tévedtünk.

Villámgyors Babunski-gól, majd jött Bódi jobbosa

A szünetben részemről elmaradt az ilyenkor szokásos latolgatás, helyette naivan beálltam a hot dogos pult elé, így jóformán várakozással telt el a bő negyedórás pihenő, ráadásul és sört még nem is vettünk. Mire megkaptuk a felturbózott harapnivalónkat, óriási hangorkán robbant a stadionban, ami a 47. percben Manrique 17 méteres kapufán csattanó löketének szólt. Ezután elfoglaltuk a helyünket a legfelső teraszon, ahonnan mindig kivételesen szép panoráma tárul elénk, majd szinte rögtön utána, az 52. percben egy Kusnyír – Babunski játékkapcsolat után megszületett a vezető találatunk.  1-0. Nem sokkal később egy pontrúgás után az észak-macedón csatárunk újfent betalált, ezúttal fejjel, de a VAR igazolta a spori döntését: les miatt nem adták meg a gólt.

Karakó ebben a felvonásban már nem fukarkodott a lapokkal, az elején a cíviseket (Dreskovic, Kusnyír) szórta meg sárgákkal, majd a 74. percben a dunántúliak frusztráltsága kiült egy tömegjelenetben is, ahol Pokorny érthetetlen módon Loncaron próbált elégtételt venni. Kis híján bunyó lett a vége, a játékvezető pedig salamoni döntéssel sárgát adott mindkét játékosnak. Ezen kívül nem nagyon tudtak mást felmutatni Bartosz Grzelak fiai, Megyeri kapusa sem forgott igazán veszélyben. Srdjan Blagojevic mester a hajrára Bódit és Mancét is becserélte, ami nyerő húzásnak bizonyult, ugyanis a 82. percben horvát csatárunk lerántásáért sárgát adott Larsennek a bíró. A megítélt szabadrúgást pedig Bódi régi önmagát idézve visszarúgta a rövidre, amit Kovács Dániel nem tudott védeni. 2-0. Ezután a dán védő, Kasper Larsen nem fért a bőrébe és gyakorlatilag öt perc alatt kiírta magát a mérkőzésből egy újabb sárgával és az azzal járó piros lappal a 85. percben. Az utolsó percekre beállt még Bárány és Kyziridis is, de ők most csak epizódszerepet kaptak.

A hátralévő időben akár még csúnyán ki is tömhettük volna a Videotont, de vagy a kapus vagy pontatlanságunk miatt ennyi volt ebben a mai meccsben. Ne legyünk azonban telhetetlenek, ezért is három pont járt. A lefújás előtt pedig a fentebb említett koporsó indult vándorútjára csakúgy, mint anno egy Ferencváros elleni győztes hazai mérkőzésen a hungarocellből készült Lófej-figura még az Oláh Gábor utcán. Felharsant többször is a gúnyos „NB II nyugati csoport” rigmus, ami könnyen lehet, hogy a végállomását jelzi Grzelak munkásságának a piros-kékeknél.

Ezzel a kétgólos győzelemmel akár meg is ágyazhatott a Loki a Székesfehérvár esetleges kieséséhez, amennyiben a Vidinek nem sikerül a hátralévő fordulókban értékelhető eredményeket produkálnia.

A negyedik pozícióban zakatoló Lokomotív viszont továbbra is a harmadik vágányon szeretne befutni, ennek érdekében a következő fordulóban a közvetlen rivális Paks ellen tehet nagy lépést, ha idegenben legyőzi Bognár György együttesét.