Kazincbarcikán is győzni tudott a DEAC floorball csapata

2019.10.14

Vasárnap a Kazincbarcikai Ördögök vendégei voltak az egyetemisták. A keleti rangadó tétjét növelte, hogy a játéknapot megelőzően a DEAC az első, míg a borsodiak a második helyet foglalták el a tabellán. A mérkőzésnek mindkét csapat hiányzókkal futott neki. A debreceniek részéről egy komplett sor hiányzott: Szabó Bence továbbra is sérült, mellette nem tudott jelen lenni Hoffmann Tamás, Fábián Donát, Okos Csanád és Pál Lóránt sem, így ezúttal nem tudott három sorral meccselni Varga Tibor vezetőedző.

A mérkőzés lassabb tempóban indult, majd egyre inkább felpörögtek a csapatok. Az első gólhoz Nyisztor Szabolcs lélekjelenléte is kellett, aki ügyesen csente el a labdát és szerezte meg a vezetést az egyetemistáknak (0:1). A szünetig mindkét csapat támadhatott emberelőnyben is, de egyik oldalnak sem sikerült feltörnie a masszív védelmeket. A játék képe alapján a döntetlen reálisabb lett volna, de így egygólos előnnyel a DEAC mehetett pihenni.

A második felvonásra igyekezett sebességet váltani a debreceni csapat és Nyisztor Szabolcs ismét villant: a fürge támadó labdát szerzett, szabálytalanul sem tudták megállítani a borsodi védők és elegánsan a hálóba helyezte a labdát (0:2). A folytatásban megint jól dolgoztak a védelmek, mindkét oldalon sok volt a blokkolt lövés és a védés is. A mérkőzés felénél ismét emberhátrányba került a cívisvárosi legénység, ám így is kapuvasig jutott a hajdúsági gárda. A kiegészülés megvolt, a visszarendeződés nem, így Groza András pontos passza üresen találta Török Gábort a debreceni kapu előtt, dr. Héjja Gábor tehetetlen volt (1:2). Kitettek magukért a csapatok, volt mozgás mindkét kapu előtt, de gólt ismét a DEAC szerzett: Fábián Dániel szolgálta ki a mesterhármasig jutó Nyisztor Szabolcsot (1:3). A szünet előtt volt lehetőség újbb debreceni gólra is, ám a ziccerben lévő Varga Gergő kísérleténél a hazaiak elmozdították a kaput, így a DEAC gól és emberelőny is elmaradt.

A mérkőzés eldöntése így az utolsó játékrészre maradt. Ahogyan az várható volt, a hazaiak feljebb tolták a védekezésüket, próbálták letámadni és még több zavart kelteni. Ez a húzás bejött, Klemencz Tamás góljával zárkóztak az Ördögök (2:3). A DEAC is igyekezett reagálni, Nyisztor Szabolcsot ismételten csak szabálytalanul tudták szerelni a hazaiak: büntető következett. A végrehajtást ismét Varga Gergő vállalta magára, aki higgadt is maradt (bár a borsodi kapus nem teljesen érthető módon majdnem elütötte a debreceni támadót, 2:4). A folytatásban egyre keményebb ütközések és már kevésbé következetes bírói ítéletek születtek, sajnos benne volt a levegőben egy feszültebb jelenet, amely tíz perccel a vége előtt be is következett. Varga Gergő tört a kapura, Hudák Milán védett, a kipattanóért igyekvő debreceni csatár ütközött a hazaiak egyik védőjével. Az eredmény kisebb tumultus, majdnem elcsattanó pofonok: az esés annyira fájt az Ördögök játékosának, hogy ő is beszállt a buliba egy lökéssel… Nem volt egy szép jelenetsor egyik részről sem. Az ítélet is érdekes volt: Varga Gergő kiállítása még érthető is volt, viszont ki lett még állítva a DEAC-ból Nyisztor Szabolcs, az Ördögöktől Karácsony Péter is: egyik játékos sem cselekedett olyat, ami ezt indokolta volna, ráadásul ők így a folytatásból is kimaradtak. Kettő percig tehát 3 DEAC játékos nézhetett farkasszemet 4 Ördöggel, míg további három percig 4 az 5-re módosult az arány. A hazaiak igyekeztek élni a lehetőséggel és egy perc elteltével Groza András lövése utat talált a kapuba. A DEAC védelem továbbra is keményen dolgozott, a hazaiak pedig az egyenlítésért is hajtottak, ami kisebb szerencsével sikerült is: egy rosszul eltalált passz egy debreceni vállról hullott a vendégkapuba (4:4). Hat és fél perc volt még vissza (másfél perc az emberhátrányból), időt kért a DEAC. A sorokat sikerült rendezni, az emberhátrány maradék részét kivédekezni: újra a támadásba lendültek az egyetemisták, hogy megszerezzék a győzelmet. Egy jó indítás Radványi Balázstól, pontos befejezés Varga Gergőtől: két és fél perccel a vége előtt ismét megszerezte a vezetést a DEAC. Becsülettel hajtottak a hazaiak, időt is kértek, kapusukat is lehozták, de újabb gólt már egyik csapat sem szerzett: ha nehezen is, de nyert a debreceni alakult.

Magának tette nehézzé a kazincbarcikai kirándulást a DEAC, de a végére ismét magukra találó egyetemisták végül Borsodból is elhozták a két pontot. Egy rövid pihenőt követően október 27-én folytatódik a bajnokság Nyisztor Szabolcséknak: az érdi ARES látogat majd Debrecenbe.