Győzelemmel tért vissza a nézők elő a DVSC női kézilabdacsapata

2021.05.02

A Debrecen simán, nyolc góllal nyert otthon az Érd ellen a női kézilabda NB I vasárnapi mérkőzésén.

DVSC SCHAEFFLER–ÉRD 43–35 (20–15)
Debrecen, 400 néző. V: Benya-Hantos, Rózsahegyi Brigitta

DVSC: Csapó Kyra – ARANY 4, KOVÁCS ANNA 7 (3), VÁMOS P. 7, Tóvizi 4, Deszpotovics 1, VANTARA-KELEMEN 5. Csere: Giegerich (kapus), HORNYÁK D. 4, Bordás 2, CSERNYÁNSZKI 3, Petrus, Karsten 1, Bánfai 2, VÁMOSI P. 3, Török L. Edző: Kudor Kitti
ÉRD: Györkös – Király R., PARÓCZY 8, Horváth D., KISS-WALFISCH 10 (3), SZABÓ K. 8, FEKETE 4. Csere: Győrffy (kapus), Mód 1, Abilda 3, Landi, Sztankovics, Kiss D. 1. Edző: Horváth Roland

Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–2. 10. p.: 10–5. 20. p.: 17–8. 25. p.: 17–11. 32. p.: 20–17. 42.p.: 29–27. 49. p.: 34–27. 56.p.: 40–31.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 6/3

MESTERMÉRLEG
Kudor Kitti: A mérkőzés első periódusával elégedett lehetek, ekkor még volt védekezésünk. Aztán 17–8-as vezetésünk után talán azt hittük, hogy vége a meccsnek, s ez mg akkor is bosszantó, ha cseréltünk néhányat. Az Érd a második félidőben harcosan játszott, visszajött a komoly hátrányból, így kétszer kellett megnyernünk a mérkőzést. A támadójátékunkkal elégedett vagyok, de így nem lehet védekezni!
Horváth Roland: Így egyszerűen nem lehet védekezni! Persze fáradtak voltunk, rövid a kispadunk, de ez nem lehet kifogás. Tudjuk, hogy a Debrecen tömegben, tapasztalatban erősebb nálunk, nem véletlenül van különbség a két csapat között a tabellán! Mindenképpen tanulni kell ebből a hatvan percből, mert most jönnek azok a meccsek, amelyeken pontokat kell gyűjtenünk!