Gólzáporos meccsen verte a Loki az Ajkát, a DEAC simán kikapott idegenben

2020.09.13

Az éllovas Debreceni VSC 5-3-ra legyőzte az Ajkát a labdarúgó NB II nyolcadik fordulójában.

A 0-0-s első félidőt követően a házigazdák a második játékrész közepén kilenc perc alatt háromgólos előnyre tettek szert, de a vendégek a hajrá előtt felzárkóztak egy gólra. Az Ajka egyenlíteni már nem tudott, a DVSC pedig két újabb találatával eldöntötte a mérkőzést. A vendégek így csupán azzal vigasztalódhattak, hogy harmadik találatukkal a végszó az övék lett.

Merkantil Bank Liga, 8. forduló.

DVSC-Ajka 5-3 (0-0).

Nagyerdei Stadion, 3100 néző. Vezette: Radványi.

DVSC: Gróf – Kinyik, Szatmári, Pávkovics, Korhut (Sós, 75.) – Bódi, Baráth (Bényei Á, 61.)., Varga J., Ferenczi – Tischler (Szécsi, 55.)., Bárány. Vezetőedző: Kondás Elemér.

Ajka: Horváth T. – Kenderes, Görgényi, Csizmadia, Tóth G., Rétyi (Tóth P., 72.), Présinger, Tar, Heffler T., Zamostny, (Lakatos, 82.), Nagy M. K. (Zsolnai, 72.). Vezetőedző: Kis Károly.

Gól: Bárány (63., 70., 89.), Kinyik (72.), Szécsi (86.), illetve Csizmadia (77.), Zsolnai (80.), Görgényi (89.).

Sárga lap: Pávkovics (41.), Bárány (49.), illetve Tar (54.), Görgényi (85.).

Mesterszemmel (dvsc.hu)

Kondás Elemér: Az első félidőben szenvedtünk, aztán jöttek a hatékony támadások, és el is léptünk 3-0-ra. Utána kaptunk két szép gólt némi fegyelmezetlenség és védelmi hibák után, így feljött az ellenfél. Az öt rúgott gól mindenesetre dicséretes, a védekezésre jobban kell koncentrálni.

Kis Károly: Egy ilyen meccs után nehéz értékelni. Az első félidőben nem volt jele annak, hogy ennyi gól lesz. 3-0 után fel tudtunk jönni, de már késő volt. Talán az első félidőben kellett volna betalálnunk, hiszen volt egy nagy helyzetünk.