Balhés meccsen győztek a DEAC floorballosai

2020.02.24

12 gólos különbséggel, számos szép DEAC-találattal húzta be a keleti rangadót a Debreceni Egyetem csapata, kiütve ezzel a nagy rivális Kazincbarcikai Ördögöket. Sajnos ez a találkozó sem múlt el incidens és piros lapok nélkül sem.

Közel teljes kerettel és jó hangulatban fogadtuk ellenfelét a debreceni csapat: pótolni csak Burai Pétert és Fábián Donátot kellett Varga Tibor vezetőedzőnek. A mérkőzés jó hangulatban kezdődött: sokan gondolták ezúttal is, hogy a helyszínen is szurkoljanak a srácoknak, jó atmoszférát varázsolva ezzel a Böszörményi úti sportcsarnokba.

A DEAC két sorral, míg a borsodiak zárt védekezéssel kezdtek: az ördögök láthatóan átadták a területet, kontrákkal próbáltak veszélyt teremteni Dorogi Kristóf kapuja előtt. Az első kaput eltaláló lövést a DEAC neve mellé jegyezhettük fel, az első gól viszont a vendégeké volt: Karácsony Péter használt ki gyorsan egy rögzített szituációt. Nem tartott sokáig a vendégek előnye: az ötödik percben Hoffmann Tamás váltotta gólra Pál Lóránt asszisztját (1:1). A folytatásban is dominált a debreceni csapat: többet birtokolták a labdát a fekete-fehérek, nagyobb forgalom volt Hudák Milán kapuja előtt, Nyisztor Szabolcs, Praznovszky Pál és Varga Gergő előtt is adódtak gólszerzési lehetőségek, de a mezőnyfölényt nem sikerült újabb gólra váltani. Szünetre tehát maradt a döntetlen, pedig a kapura lövési arány 13:5 volt a hazaiak javára.

A második etap elejét jobban kapták el a vendégek: Beges Bence lövése a kapuvasról pattant ki, majd egy rögzített szituációt követően Klemencz Tamás érkezett pontosan a hosszún: ismét a vendégeknél volt az előny. Szerencsére gyorsan jött a DEAC válasz: Lánczi András egyenlített, majd a 27. percben meg is szerezte a vezetést az egyetemistáknak (3:2). Hoffmann Tamás gyorsan meg is duplázta a DEAC előnyt, majd a DEAC támadójának volt egy óriási kapuvasa is. Okos Csanád viszont pontosan célzott, majd Varga Gergő is megszerezte szombati első gólját (6:2). A mérkőzés felét követően időt is kértek a vendégek, próbáltak visszatérni a mérkőzésbe az Ördögök. Nem sok sikerrel: Lippai Péter zörgette meg megint a felső lécet, majd Okos Csanád is dupláig jutott. Egyre jobban elkezdte forgatni a keretét a debreceni csapat, így a szünetet megelőzően szinte első labdaérintésből Füzesi Csaba is eredményes volt. Az első pillanatok még a vendégeké volt, viszont a második etapban szépen ellépett ellenfelétől a DEAC. A fölény a kaput eltaláló lövésekben (13:6) és az eredményben is megnyilvánult: 8:2-es előnnyel vártuk a folytatást. A támadók mellett így is megilleti a dicséret a védőket is: Dorogi Kristóf stabilitást adott és mezőnyben Fábián Dániel és Radványi Balázs is sokat dolgozott.

A záró húsz percet ellentmondást nem tűrő módon folytatta a DEAC: mindösszesen öt másodpercre volt szükség ahhoz, hogy gólnak örüljön a debreceni publikum: Varga Gergő ugratta ki Nyisztor Szabolcsot, aki ismét higgadt volt. Ez a sor ismét gólt ért el: ezúttal Varga Gergő szomorította a borsodiakat. A 43. percben öngóllal nőtt a debreceni előny, teljesen szétestek az Ördögök (11:2). A 45. percben Okos Csanád kapott kiállítást: hosszú időt követően ismét többet volt a labda a vendégeknél és az emberelőnyt Karácsony Péter ki is használta. Egyenlő létszámnál viszont minden visszaállt a rendes kerékvágásba: Tarsoly Ádám csent labdát majd ziccerben kilépve rutinos játékosokat meghazudtolóan volt higgadt a debreceniek fiatal csatára (12:3). Nem állt le a debreceni henger: Varga Gergő is beköszönt, majd Radványi Balázs és Végh Ádám is feliratkozott a gólszerzők közé (15:3). A padlóról kicsit feljebb álltak a vendégek: Klemencz Tamás értékesített egy büntetőt, majd Németh Dávid lövése utat talált a DEAC kapujába (15:5). Újabb egyetemista emberhátrány következett, de a létszámhátrány dacára a debreceniek jártak közelebb a gólhoz. Egyenlő létszámnál aztán megint fiatal debreceni csatár villant: a 16 esztendős Tarsoly Ádám fonákkal lőtt nagy hosszú felsőt a mérkőzés legszebb gólját megszerezve ezzel. Egy perccel a vége előtt ismét rávezetéssel jöhettek a borsodiak, de ezúttal Dorogi Kristóf megbabonázta Klemencz Tamást, majd Nyisztor Szabolcs oldott meg ismét higgadtan egy ziccert (17:5). Amikor már a mérkőzés végét várta mindenki, Török Gábornál ismét elszakadt a cérna. A barcikaiak támadója kétszer is éppen csak nem öklelte fel Okos Csanádot, aki ezt megelégelve visszaütött ütővel. A borsodiak játékosa nem ismeretlen: két évvel ezelőtt már okozott súlyos sérülést Balogh Richárdnak, a DEAC játékosának és most is közel járt hasonló cselekedethez. Az esetet kisebb dulakodás is követte: a vendégek nem viselték könnyen a kiütést – nem kizárt, hogy a piros lapok ellenére ennek az ügynek is lesz folytatása.

Ami a mérkőzés sportértékét illeti: örömmel töltheti el a debrecenieket, hogy jó játékkal hálálta meg a közönség támogatását a DEAC. Sok-sok jó egyéni teljesítményt láttunk, ami jó csapatmunkává forrott össze. Remélhetőleg a debreceniek formája kitart a folytatásban is: vasárnap az ARES érdi otthonában folytatja szereplését az egyetemista csapat.