Babos Tímea győzött Tajvanban, megvan a negyedik trófeája

2018.02.04

Babos Tímea pályafutása negyedik WTA-versenyét nyerte meg egyesben, miután a tajpeji 250 ezer dollár (61,2 millió forint) összdíjazású keménypályás tenisztorna vasárnapi döntőjében 7:5, 6:1-re legyőzte az ukrán Katerina Kozlovát.

A világranglistán 45. magyar kiváló játékot nyújtott az első szettben, nyolc ászt ütött, és 55 perc alatt játszmaelőnybe került. A 24 éves Babos a továbbiakban még ellenállhatatlanabbul játszott a rangsor 85. helyén álló riválisával szemben – akitől kikapott korábbi egyetlen találkozójukon –, és végül 1 óra 24 perc elteltével ünnepelhetett.

A párosban WTA-világbajnok és friss Australian Open-győztes Babos előzőleg Monterreyben (2012), Tajpejben (2015) és tavaly Budapesten diadalmaskodott egyesben, és vasárnapi sikeréért 43 ezer dollárt (10,5 millió forint) kapott.

Babos honlapján boldogan értékelte az elmúlt, rendkívül sikeres heteket:

Hihetetlenül hosszú túra volt. Elképesztő, hogy így sikerült zárni: az elmúlt másfél hét alatt Grand Slam-győzelem, Grand Slam-döntő, tornagyőzelem egyesben a WTA Touron! Elképesztően jó érzés, hihetetlen élmények és érzések kavarognak bennem” – nyilatkozta, majd kitért a tajvani fináléra: “A mai meccs nehéz volt, egy döntőt mindig nehezebb kezdeni. Büszke vagyok arra, hogy össze tudtam szedni magamat, és megtaláltam a megoldást. Egyre jobban játszottam, az első szett után már nagyon jól ment a játék. Nagyon jó versenyem volt