A National Instruments idén is elindította tehetséggondozó programját Debrecenben

2018.08.22

Az a debreceni fiatal, aki manapság műszaki, mérnöki pályát választ magának, biztos állást és versenyképes fizetést fog kapni a városban – mondta Barcsa Lajos alpolgármester a National Instruments amerikai szoftverfejlesztő cég tehetséggondozó programjának évnyitóján. A város évek óta sikerrel csábítja Debrecenbe a többi között a műszaki – és az informatikai cégeket, ezért kulcsfontosságú, hogy megfelelő számú és képzettségű szakember álljon rendelkezésre. Az önkormányzat 2016-ban létrehozta a Cívis Talentum ösztöndíj-programot, melynek keretében 2016 óta havi 50 ezer forint ösztöndíjjal támogatja a nemzetközi díjakat nyerő, tehetséges diákokat – tette hozzá Barcsa Lajos.

ani1

Debrecen városával együttműködésben az National Instruments (NI) a 2018/19-es tanévben is meghirdette tehetséggondozó programját, amelyben rengeteg debreceni diák vesz részt. Őket idén az NI Hungary Kft 39 munkatársa segíti, hogy minél jobbak legyenek a többi között a robotprogramozás és az informatika terén. A programban részt vesz az Agóra Tudományos Élményközpont is, amely modern, látványos műszereivel járul hozzá a természettudományok iránt érdeklődő fiatalok képzéséhez.

Az elmúlt két évben egyébként Debrecen adott otthont mind a First Lego League Nemzetközi Robotversenynek, mind pedig a nagysikerű Science No Fiction Tudományfesztiválnak.  Idén novemberben újabb Lego League fordulót tartanak majd Debrecenben, épp az Agórá-ban. A városvezetés 2018-ban összesen 6 millió forintot költ a természettudományos verseny támogatására. Ábrahám László, az NI Hungary Kft. ügyvezetője emlékeztetett: a diákok képzése és a tudományos megmérettetések mellett alapvetően fontos a természettudományokat színvonalasan oktató tanárok megbecsülése is, ezért az NI évente havi 20 ezer forint ösztöndíjat ad három olyan pedagógusnak, akik kiemelkedő munkát végeznek az óvodai, általános iskolai és a középiskolai természettudományos képzésben.

Debrecen önkormányzata továbbá azt is szeretné elérni, hogy a tanárok és diákok egyre jobb körülmények között dolgozhassanak a jövőben, ezért az Új Főnix Terv keretében 2022-ig 10 milliárd forintot fordítanak az iskolák fejlesztésére.

az eredeti hír itt elérhető