Hazai pályán kaptak ki a Ferencvárostól a debreceni kézisek

2023.05.02

A Ferencváros 29-26-ra nyert a Debrecen otthonában a női kézilabda NB I keddi rangadóján.

A hazaiak remekül kihasználták, hogy a fővárosiak szombaton a francia Metz HB csapatával Bajnokok Ligája-negyeddöntőt játszottak, amelynek visszavágóját vasárnap rendezik. Tíz perc után már 7-3-ra, húsz perc elteltével pedig 12-8-ra vezetett a lendületesen játszó DVSC, de Klujber Katrin góljaival tartotta a különbséget a Magyar Kupa-címvédő FTC, sőt a szünetben már csak kétgólos hátrányban volt.

Az első félidőben megsérült Cirjenics-Kovacsics Anikó – korábban műtött – jobb válla, a folytatásban nem is tért vissza a pályára a játékos. Elek Gábor, az FTC vezetőedzője a találkozót követően az M4 Sportnak elmondta, hogy a válogatott irányító válla kiugrott.

“Kiugrott a helyéről az a váll, és úgy kellett az öltözőben visszarakni, ami tapasztalatom szerint sok jót nem vetít előre. Ez most nagyon megütött engem, nehezen is beszélek róla”

– fogalmazott a tréner.

DVSC Schaeffler - FTC-Rail Cargo Hungaria
A debreceni Petrus Mirtill (b) és Planéta Szimonetta (j), valamint a ferencvárosi Papp Dorka (k) a női kézilabda NB I 23. fordulójában játszott DVSC Schaeffler – FTC-Rail Cargo Hungaria mérkőzésen a debreceni Hódos Imre rendezvénycsarnokban 2023. május 2-án. MTI/Czeglédi Zsolt

A 34. percben a Ferencváros – a találkozó során először – átvette a vezetést, majd ellépett négy találattal, utána viszont több mint tíz percig nem talált be. A DVSC – sok hibája ellenére – egyenlített, de ennek a félidőnek a hajrája is az FTC-nek sikerült jobban.
Janurik Kinga 15 védéssel, Klujber Katrin 11 góllal járult hozzá a sikerhez. A házigazdáknál Catherine Gabriel hét, Ann-Cathrin Giegerich három védéssel, Petrus Mirtill és Planéta Szimonetta pedig öt-öt találattal zárt.

DVSC Schaeffler – FTC-Rail Cargo Hungaria 26-29 (16-14)

DVSC: Gabriel – TÖPFNER 4 (3), PLANÉTA 5, Vámos P. 2, FÜZI-TÓVIZI 1, Kácsor 3, PETRUS 5. Csere: Giegerich (kapus), Szabó Nina 4, Hámori, Bordás 2, Csernyánszki. Edző: Szilágyi Zoltán

FTC: JANURIK – Malenstein 3, KLUJBER 11 (3), Lekics, Kisfaludy 2, SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 3, Márton G. 2. Csere: Tomori, Kovacsics, SZUCSÁNSZKI, BÖLK 3, Stolle 2, Papp D. 1, Hársfalvi 2. Edző: Elek Gábor

Az eredmény alakulása: 2. perc: 2–1. 7. p.: 5–2. 11. p.: 7–3. 24. p.: 13–8. 26. p.: 15–10. 34. p.: 17–18. 41. p.: 20–24. 53. p.: 25–25.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/3

MESTERMÉRLEG
Szilágyi Zoltán: – Jó hőfokon kezdtük a mérkőzést, de aztán nem tudtuk menedzselni az ötgólos előnyünket. A második félidőben már nem működött olyan jól a védekezésünk és támadásban is sokat hibáztunk, összességében megérdemelten győzött a Ferencváros.
Elek Gábor: – Nagyon nagy hullámvasút volt ez a mérkőzés, de most már matematikailag is megvan a második hely, ennek pedig nagyon örülünk. Idő kellett, mire felvettük a ritmust a meccsen, de onnantól elkezdtünk ziccerekben hibázni, nem is értettem. A második félidőre visszatért a hitünk, elkezdtünk jól kézilabdázni, kevesebb lett a hiba, ez volt végül a győzelmünk kulcsa.