Vereséggel debütált Csercseszov a Fradi kispadján

2022.01.27

A Puskás Akadémia Joao Nunes fejesgóljával 1-0 arányban legyőzte a címvédő és listavezető, a 24. perctől emberhátrányban játszó Ferencvárost a labdarúgó OTP Bank Liga 4. fordulójából elhalasztott és csütörtökön pótolt mérkőzésen, ezzel egy pontra felzárkózott a tabellán.

OTP Bank Liga, 4. forduló: Puskás Akadémia FC – Ferencvárosi TC 1-0 (1-0) Pancho Aréna, 2161 néző, v.: Bognár T.
gólszerző: Joao Nunes (45+4.)
kiállítva: Besic (24.)
sárga lap: Gera (88.), Szolnoki (90.), Slagveer (92.), illetve Besic (15., 24.), Civic (92.), Blazic (lefújás után)

Puskás Akadémia:
Markek – Mezghrani, Joao Nunes, Spandler, Szolnoki – Favorov (Skribek, 84.), van Nieff – Slagveer, Corbu (Urblík, 76.), Komáromi (Gera, 76.) – Kozák

Ferencváros:
Dibusz – Botka (Wingo, 71.), Dvali, Blazic, Civic – Besic, Loncar – Zubkov (Mak, 71.), Tokmac, Uzuni – Bassey (Vécsei, 28.)

A hazai csapat kezdte veszélyesebben a mérkőzést, sorra alakította ki a helyzeteket a vendégkapu előtt. A Ferencváros körülményesen, lassan futballozott, majd a félidő közepén Muhamed Besic második sárga lapját követően tíz főre fogyatkozott. Az emberelőny inkább a Puskás Akadémiát zavarta meg, de aztán a felcsútiak a szünet előtti utolsó pillanatokban egy sarokrúgást követően megszerezték a vezetést.

Fordulást követően megélénkült a játék, elsősorban az FTC jóvoltából, amely emberhátránya ellenére folyamatosan támadott. A Puskás Akadémia jobbára védekezett, és a megszerzett labdákkal próbált veszélyeztetni. A hajrában elkeseredetten rohamozott a Ferencváros az egyenlítés érdekében, de a hazai gárda a lefújásig megőrizte előnyét.