Tasi Tamás és Sike József nyert egyéniben a futócéllövő ob-n

2020.09.20

A 30+30-as számban Tasi Tamás, míg 40 vegyesben Sike József győzelmét hozta a Gyenesdiáson rendezett 50 méteres futócéllövő országos bajnokság.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint a 60 lövéses viadalt Tasi 580 körös eredménnyel nyerte meg, három körrel megelőzve Sikét, aki a vegyes számban “vigasztalódott”. Ez utóbbiban a tapasztalt győri puskás óriási fölénnyel végzett az élen, 391 körös eredményét nem tudták megközelíteni vetélytársai. A második Boros László 379-cel zárt.
Az ob-n nem rendeztek külön női versenyt, így Major Veronika, a már olimpiai kvótás klasszis pisztolyos is a férfiakkal küzdött meg. Az eredetileg futócéllövő keszthelyi sportlövő a normál számban (30+30) az ötödik helyen zárt 568 körrel, míg a vegyesben nyolcadik lett.