Tartalékosan is hozták a kötelezőt a DEAC floorballosai

2020.03.02

A kisebb létszám dacára is hozta soros bajnoki találkozóját a DEAC floorball együttese: Varga Tibor csapata ezúttal az érdi ARES otthonából hozta el a bajnoki pontokat.

Tartalékosan, de így is győzelmi reményben vágott neki vasárnapi túrájának a DEAC csapata. Okos Csanád eltiltását töltötte, a hiányzók listáját pedig Pál Lóránt, a Fábián-testvérek, Tarsoly Ádám és Varga János gyarapították. Az egyetemisták két sorral, dr. Héjja Gáborral a kapuban vették fel a mérkőzés ritmusát.

A hazaiak máris aktívan kezdtek: az első támadást az érdiek vezették és máris büntetőt is kaptak. A labda mögé Fodor Dávid állt oda és higgadtan értékesítette is a lehetőséget (1:0). Nem illetődtek meg az egyetemisták: a harmadik percben Varga Gergő szerezte a nap első debreceni gólját. Felváltva adódtak lehetőségek: a hazaiak veszélyes kontrákat vezettek, a debreceniek igyekeztek a labdabirtoklás mellett megtalálni a réseket. A tizedik percben megint a hazaiak kaptak rávezetést: a labda mögé ismét a hazaiak 20-asa állt oda: Fodor Dávid ezúttal is higgadt maradt (2:1). Gyorsan, igaz, szerencsés góllal egyenlített a vendég csapat: egy labda ment volna keresztbe, egy hazai ütőn pedig úgy pattant meg a játékszer, hogy az a hazai kapuban kötött ki. Maradt a cívisvárosaik lendülete: két hazai játékos is a kiállítás sorsára jutott. Kettős emberelőnyben támadhatott gólokért a debreceni csapat és nem is kellett csalódniuk az egyetemistáknak: előbb Nyisztor Szabolcsot, majd Varga Gergőt szolgálta ki Radványi Balázs (2:4). Egyenlő létszámnál viszont ismét villantak a hazaiak: előbb Dávid Bence, majd Fodor Dávid volt eredményes (4:4). Potyogtak a gólok, egyenlő állással fordultak a felek.

A középső felvonásban sem változott a játék képe: a debreceniek többet birtokálták a labdát, de bármelyik ARES kontrában volt veszély. A játékrészt egy hazai kapuvas nyitotta, majd hosszú gólcsend következett. Kaput nem is nagyon találtak a csapatok, viszont blokkok voltak mindkét oldalon. A mérkőzés felénél egy átlövés jelentett újra debreceni előnyt: Burai Péter lőtt szép és fontos gólt (4:5). Jöhetett a hazaiak emberelőnyös sora is: Lippai Péter kapott kisbüntetést. A létszámhátrány ezúttal sem okozott gondot: DEAC-os labdaszerzést követően Radványi Balázs szöktette jó ütemben Nyisztor Szabolcsot, aki értékesítette is ziccerét (4:6). A folytatásban dr. Héjja Gábor védései is kellettek az eredmény tartásához, majd időt kértek a hazaiak. Ez jót tett nekik, hiszen Dávid Bence góljával ismét egy gólra zárkózott az ARES (5:6). A két pont eldöntése az utolsó harmadra maradt.

A játék továbbra is hasonló ritmusban pörgött: enyhe DEAC mezőnyfölény, ARES kontrák. Jól kezdte a harmadot a debreceni csapat: volt nyomás a hazai kapun. A fölény végül góllá is érett: Füzesi Csaba keresztjére Praznovszky Pál érkezett (5:7). A folytatásban okosan kellett játszani ahhoz, hogy ne zárkózzanak a hazaiak: többször is jól fülelték le a labdákat a védőink, ha kellett, csatár blokkolt, ha pedig ez sem segített, akkor Héjja Gabi volt a helyén. Egy gyönyörű kontrát a debreceniek is prezentáltak: Nyisztor Szabolcs fűzte fel az ARES védelmét, majd keresztpasszát levegőből, látványosan vágta be Hoffmann Tamás a mérkőzés legszebb gólját szerezve ezzel (5:8). A hazaiak továbbra se engedték el a mérkőzést és egy jó cserét gólra váltottak: Dávid Ádám reagált leghamarabb a kapu előtt (6:8). Majdnem öt perc volt még hátra, ráadásul Nyisztor Szabolcsot is kiültették a bírók. Az időt jól menedzselte a DEAC, a védelem jól zárt, dr. Héjja Gábor pedig két bravúrt is bemutatott.

Sportszerű mérkőzésen növelte pontjai számát a DEAC: az ARES jól tartotta magát, ezúttal is komoly erőbedobásra kényszerítették az érdiek az egyetemistákat, de a listavezető debreceniek ezúttal is hozták a pontokat. Folytatás március 7-én, szombaton hazai környezetben az Origo Mohicans ellen.