Rájuk büszke most a város – kiváló debreceni tanárok, diákok és sportolók kaptak díjat

2019.06.28

A Debrecen Város Kiváló Pedagógusa és a Debrecen Város Közoktatásáért díjak adományozására, a Cívis Talentum ösztöndíjak, valamint a Békessy Béla sportösztöndíjak átadására került sor 2019. június 27-én, a debreceni közgyűlés üléséhez kapcsolódóan. Az elismeréseket Papp László polgármester adta át, s köszöntötte a díjazottakat.

Az 1997-ben alkotott, hatályos közgyűlési rendelet szerint Debrecen Város Kiváló Pedagógusa kitüntető díjban részesülhet az a pedagógus, aki kimagasló oktatói, nevelői, vezetői munkát végez és éveken keresztül kiemelkedő, maradandó, értékteremtő tevékenységet folytat az oktatásügy területén.

Debrecen Megyei Jogú Város Önkormányzatának Közgyűlése 2019. május 30-i ülésén döntött arról, hogy Debrecen Város Kiváló Pedagógusa díjban részesíti Puskásné Dienes Andreát, a Százszorszép Óvoda vezetőjét; Kaluha Sándornét, a Debreceni Fazekas Mihály Általános Iskola pedagógusát, valamint Kiss Gergely Tamást, a Debreceni Szakképzési Centrum Építéstechnológiai és Műszaki Szakképző Iskolája mérnöktanárát. 

Puskásné Dienes Andrea óvodapedagógus 30 éve végzi nevelő munkáját, a Százszorszép Óvodának 2010 óta vezetője, melynek alkalmazotti közössége 2015-ben „Debrecen Város Közoktatásáért” díjban részesült.

A vezetése alatt álló óvoda külső környezete, technikai felszereltsége és az épület falain belül folyó színvonalas nevelői munka együttesen teszik vonzóvá a kisgyermekes szülők számára az intézményt. A szülők bizalommal fordulhatnak hozzá, ajtaja mindig nyitva áll. Intézményvezetői munkájára a gyermekközpontúság jellemző, tevékenységének fókuszában a gyermekek lelki-szellemi-testi fejlődésének elősegítése áll. Munkatársait megbecsüli, személyes példával ösztönzi a nevelőtestület tagjait az életpályamodell adta előrelépési lehetőségek teljesítésére, szakmai önállóságuk, módszertani szabadságuk megőrzése mellett. Nagy hangsúlyt fektet a csapatkohézióra, szervező tevekénységével erősíti a munkahelyi közösséget. 2011-ben Százszorszép-díj adományozását kezdeményezte az alkalmazotti közösség egy pedagógus és egy nem pedagógus dolgozója számára. A pályázati lehetőségek kihasználásával a szakmai megújulást, a tárgyi erőforrások bővülését segíti elő: képességfejlesztő eszközök, udvari játékok, sporteszközök beszerzése, az épület homlokzatának megújulása, sóterápiás szoba, műfüves pálya, kerékpártárolók, utcai parkolóhelyek építése köszönhető neki. Részt vesz az óvodapedagógus hallgatók képzésében, mentorálásában, gyakorlati képzőhelyet biztosít pedagógiai asszisztens és dajka hallgatók képzéséhez  is. A környezetvédelem kiemelt szerepet játszik az óvoda falain belül és kívül egyaránt. Az intézmény többször kiérdemelte a Tiszta udvar, rendes ház címet, három alkalommal is elnyerte a Zöld Óvoda címet, Madárbarát Óvoda címmel is rendelkezik, meghonosodott az Ültess virágot, bokrot gyermekedért program, továbbá a Nagyerdei Kultúrparkban állatkerti nevelőszülővé is vált az intézmény. Puskásné Dienes Andrea vezetésével az óvoda jelen van a városi rendezvényeken: rendszeres részvevői a Galiba Fesztiválnak és Tekerj a Karneválra! kerékpáros felvonulásnak. Vezetői hitvallásának alapja az emberi, erkölcsi és szakmai igényesség, megfelelés a gyermeki, szülői, fenntartói elvárásoknak.  Kedves, mindig mosolygós, készséges, harmonikus, az örök etikai értékrend alapján élő-gondolkodó és munkálkodó, jóakaratú és jóra törekvő személyiség. 

Kaluha Sándorné 1985. augusztus 1-jétől a Debreceni Fazekas Mihály Általános Iskola dolgozója.

Munkáját mindvégig magas színvonalon és nagy szakmai hozzáértéssel végezte-végzi. Oklevelét tanító-német műveltségterületen szerezte, majd művelődésszervező és felnőttképzési diplomát kapott. Kiemelkedő munkát végzett a hátrányos helyzetű tanulók oktatása-nevelése terén, amelyet 1996-ban Debrecen Megyei Jogú Város Önkormányzatának Közgyűlése oklevéllel ismert el. Nagy figyelmet fordított az önképzésre, rendszeresen részt vett továbbképzéseken. Az elmúlt 34 évben kiemelt figyelmet fordított a német nyelv megszerettetésére, oktatására. Debrecen dinamikusan fejlődő város, ahol egyre több német nagyvállalat nyitja meg kapuit, és ezek a nagyvállalatok németül jól beszélő, képzett szakembereket alkalmaznak. Éppen ezért tartja Kaluha Sándorné nagyon fontosnak a tehetséggondozást, s mindent megtesz a tanulók egyre magasabb szintű német nyelvi fejlesztéséért. Ezt bizonyítja a sok városi, megyei és országos versenyeredmény, ahol diákjai 1-3. helyezéseket értek el. Tanítványai a IV. Országos Debreceni Tehetséggondozó Diákkonferencia döntőjében bronzminősítést kaptak, és egyedüliként vettek részt a döntőben német nyelvű prezentációjukkal. Aktív részese az iskolai pályázatoknak, így a Szülő-Suli Programnak is. Megálmodója, és szerkesztője az iskola diákújságjának. Hitvallása Eperjes Károly színművész szavaival: „A tanítás a szív és az agy harmóniája. A szívre nevelni kell, az agyra pedig okítani. A kettő együtt a tanítás. Morál és bölcselet együtt kell, hogy járjanak.”

Kiss Gergely Tamás a Debreceni Szakképzési Centrum Építéstechnológiai és Műszaki Szakképző Iskolájának tanára.

Faipari technikusi középiskolai tanulmányait itt végezte, majd 2006-ban okleveles faipari mérnök végzettséget szerzett, s a 2010/2011-es tanévtől dolgozik az intézményben. A folyamatos önfejlesztés és tanulás mindig is jellemzője volt. 2013-ban mérnöktanár lett. Pedagógiai munkája az évek alatt egyre inkább kiteljesedett, a felzárkóztatás mellett komoly figyelmet kezdett fordítani a tehetséggondozásra is. Ezirányú szakvizsgát tett, valamint vele párhuzamosan az Európai Tehetségtanács által kiadott nemzetközi diplomával gazdagodott. Az intézmény Akkreditált Tehetségpont címet kapott, melynek szakmai programja az ő nevéhez fűződik. Az iskola az általa kialakított együttműködés eredményeként a Nyugat-magyarországi Egyetem Faipari Mérnök Karának Bázisiskolája címet is viseli, mely által korszerű tananyagokhoz jutnak, részt vehetnek az országos faipari versenyen is, ahol a felkészített iskolai csapata az idén 4. helyezést ért el. A Nemzeti Tehetség Program által meghirdetett pályázatok szakmai részét folyamatosan ő készíti, és  a nyertes pályázatok szakmai koordinációját végzi. Ilyen többek között a „Robotika az Éptechben” című pályázat is, amelyben Lego-robotok  segítségével végzett tevekénységek által a tanulók gondolkodásmódját és problémamegoldó képességét fejlesztik. Az általa tartott órákon és szakkörökön a fáradhatatlanság jellemzi, a diákok érdekes és olyan izgalmas dolgokra számíthatnak, mint tésztahíd építése, vagy a fa anatómiájának mikroszkópos vizsgálata. A tehetséges tanulók felkészítése és tudatos irányítása szívügye. Elméleti és gyakorlati felkészítő munkájának eredményességét bizonyítják a Szakma Kiváló Tanulója Versenyen szereplő, első helyezést elérő diákok, valamint a Worldskill szakmai verseny országos döntősei.  

Debrecen Város Közoktatásáért kitüntető díjban részesülhet az a személy vagy közösség, akinek, vagy amelynek az oktató-nevelő tevékenységhez kapcsolódó, azt segítő munkája éveken keresztül kimagasló. Ebben az évben egy személy és két közösség részesül Debrecen Város Közoktatásáért kitüntető díjban: a Faragó Utcai Óvoda alkalmazotti közössége, a Debreceni Szakképzési Centrum Brassai Sámuel Műszaki Szakgimnáziuma gépjármű-technikai munkaközössége, valamint Fodorné Magyar Ágnes, a Debreceni Gönczy Pál Általános Iskola intézményvezető-helyettese, tanára. 

A Faragó Utcai Óvoda jól felszerelt, 8 csoportos óvodaként működik 41 éve. Az intézmény 1983-ban az országban elsőként vállalkozott arra, hogy normál óvodai környezetben mozgássérült gyermekek részére speciális csoportot indítson. Mára már a látássérült gyermekek számára is megfelelő, inspiráló környezet áll itt rendelkezésre. Kiemelt figyelmet fordítanak arra, hogy érzelmileg nyitott, érdeklődő, önmagát értékelni tudó, környezetében jól eligazodó és tájékozódó, városához kötődő, együttműködő, segítő gyermeki személyiséget neveljenek, aki empatikus és szolidáris társa is egyben a sajátos nevelési igényű gyermekeknek. Sokszínű, életkornak és fejlettségnek megfelelő gyermeki tevekénységeket biztosítanak, melyek között elsőbbséget élvez a játék. Nagy szerepet tulajdonítanak annak, hogy a személyiségfejlesztő funkciók maradéktalanul megvalósuljanak és érvényre jussanak. A különleges bánásmódot igénylő gyermekek integrált nevelésének célja az óvodában az egészséges, harmonikus személyiségfejlesztés, az önálló életvitel kialakítása, a szocializáció segítése. Az egészséges életmód körében minden gyermek esetében külön figyelmet fordítanak a tartáshibák javítására, a lábstatikai rendellenességek megelőzésére. 

Az elismerést a Faragó Utcai Óvoda alkalmazotti közössége képviseletében Szaniszlóné Zöld Klára Ágnes óvodavezető asszony vette át. 

A Debreceni Szakképzési Centrum Brassai Sámuel Műszaki Szakgimnáziumának gépjármű-technikai munkaközössége 1968-ban alakult. Az intézmény alapításának kezdetétől szerepel a képzési profilban az autószerelő és egyéb gépjárműtechnikai képzés, ahol a tanulók döntő többsége nappali tagozaton szerzi meg szakképesítését. A szakmai munkaközösség tagjai autószerelő, autóelektronikai műszerész és autótechnikus tanulókat oktatnak, időszakonként a megyei iparkamara felkérésére mestervizsgaképzést és vizsgáztatást is folytatnak.  A Debreceni Egyetem Műszaki Karával történő együttműködés keretében gyakorlati képzési helyet biztosítanak gépészmérnök hallgatók számára is. Az elmúlt 40 év alatt folyamatosan törekedtek a korszerű gépjármű-technikai ismeretek oktatására. Igényesek az elméleti és gyakorlati oktatás feltételeit biztosító szakmai munkakörnyezet megteremtésére, ennek nyomán jelentős tárgyi és eszközfejlesztés is megvalósult az intézményben: számos korszerű diagnosztikai berendezés és a legkorszerűbb oktatástechnikai gépjármű beszerzésére is sor került. A munkaközösség minden tagja fontosnak tartja a szakmai képzéseken való folyamatos részvételt és az önképzést, nyitottak az innovációra. Felkészültségük és szakmai tudásuk megkérdőjelezhetetlen, melyet az elmúlt évtizedekben az országos szakmai tanulmányi versenyeken elért eredmények, és például a WorldSkills szakmai világversenyen való indulási lehetőségek igazolnak vissza. A versenyzők elméleti felkészítésében és a gyakorlati tudás megszerzésében a jelenleg 17 fős szakmai munkaközösség minden tagja részt vállal. A munkaközösség tagjai által elért eredmények azt tükrözik, hogy ez a dinamikus és fejlődőképes csapat a gazdaság igényeinek megfelelő, piacképes tudással rendelkező szakembereket tud képezni. 

Az elismerést a Debreceni Szakképzési Centrum Brassai Sámuel Műszaki Szakgimnáziumának gépjármű-technikai munkaközössége nevében Demeterné Orosz Erzsébet intézményvezető asszony vette át.

Fodorné Magyar Ágnes a Debreceni Gönczy Pál Általános Iskola tanára, egyben 17 éve intézményvezető-helyettese. 1983-ban szerezte biológia-technika szakos tanári diplomáját, és tudását folyamatosan bővítette.

1997-ben háztartásökonómia-életvitel szakon újabb szakképzettségre tett szert, majd 2007-ben intézményértékelés szakértői szakirányon, 2010-ben pedig minőségfejlesztés szakirányon szakvizsgázott. Vezetői tevékenységét, tehetséggondozó munkáját, innovatív tanterv- és rendszerfejlesztő tevekénységét, hitvallását az iskolai közösség minden tagja jól ismeri és elismeri. A csapatmunka elkötelezett híveként nagyfokú empátiával, innovatív, rendszerben gondolkodó tevekénységével nagyban hozzájárult az intézmény pedagógiai arculatának kidolgozásához és a pedagógiai program magas színvonalú megvalósításához, folyamatos fejlesztéséhez. Munkája nyomán indult útnak a komplex környezeti nevelés, nevéhez fűződik az Örökös Ökoiskola cím megszerzése, a Rózsavölgyi Gyermekkert Ökoiskolai Oktatóközpont folyamatos fejlesztése, a helyi komplex tehetséggondozó program kidolgozása és műhelyeinek létrehozása. Az iskolakerti tevékenység újragondolásával és példaértékű működtetésével, az országos hálózat kialakításával és bővítésének mentorálásával mind a mai napig aktív szereplője annak az értékteremtő munkának, amely nemcsak az intézmény, hanem Debrecen városának oktatásügyét is építi. Aktív segítője és egyik alapítója volt a 2009-ben létrehozott Gönczy Tehetségpontnak. Az iskola már több alkalommal érdemelte ki az Akkreditált Kiváló Tehetségpont címet. Nevéhez fűződik a Debrecen Városi Tehetséggondozó Program természettudományos munkaközösségének vezetése is, amely feladatot a mai napig ellátja. Intézményvezető-helyettesi feladatai mellett számos civil szervezetben tevékenykedik. 1995-től folyamatosan lát el pedagógiai szakértői tevékenységet, tankönyvbírálatot végez, kerettanterveket véleményez, tagja a Klebelsberg Központ szakértői bizottságának. Sokoldalú, magasan képzett pedagógus, aki példamutatóan sokat tett Debrecen és a magyar köznevelés fejlesztéséért.  

Városunk középiskolás diákjai számos nemzetközi versenyen öregbítik Debrecen hírnevét. A közgyűlés ezt a kiemelkedő teljesítményt elismerve 2016-ban Cívis Talentum ösztöndíjat alapított azzal a szándékkal, hogy a tehetséges tanulók további versenyekre való felkészülését anyagilag is támogassa.

Idén öt diák részesült a Cívis Talentum ösztöndíjban:

Elek Péter a Debreceni Református Kollégium Dóczy Gimnáziumának végzős tanulója.

8. osztályos kora óta rendszeresen jár fizikaversenyekre. 10. osztályosként képviselte Magyarországot a Román-Magyar Fizikai Előolimpián, 11. osztályban pedig – a 2018-as Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyen – 6. helyezést ért el. Versenyei közül kiemelendő a Vermes Miklós Nemzetközi Fizikaverseny, ahol elektromosságtanból az első helyen végzett, illetve az Ortvay Rudolf Nemzetközi Fizikai Problémamegoldó Verseny, ahol 3. helyezést ért el, egyetemista versenyzőkkel összemérve tudását. Bolyai-különdíjban részesült, ezzel az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bolyai Szakkollégiuma tiszteletbeli tagjának választották. 2018 májusában Moszkvában részt vett az Európai Fizikai Diákolimpián, valamint július végén Lisszabonban a Nemzetközi Fizikai Diákolimpián is a magyar csapat tagja volt. Mindkét versenyen bronzérmes lett. 

Noszály Áron a Debreceni Fazekas Mihály Gimnázium speciális matematika tagozatának 11. osztályos tanulója.

9. osztályban részt vett a középiskolások nyílt olimpiáján, melyet az oroszországi Innopolisban rendeztek, amely egy városi rangú technológiai park. Ezt követően több nemzetközi informatikai versenyen vett részt csapatával Japánban, Szlovákiában, Szlovéniában  és Azerbajdzsánban. Tavaly bronzérmet, idén ezüstérmet szerzett a nemzetközi online informatikai versenyen. 

Székely Mihály a Debreceni Fazekas Mihály Gimnázium hatosztályos matematika tagozatának végzős diákja. Középiskolai tanulmányainak kezdetétől foglalkozik a programozással. A 2016 márciusa és 2017 februárja között lezajlott tehetségtámogató Magyar Templeton Programban Junior Templeton Fellow címet kapott. A Neumann János Nemzetközi Tehetségkutató Programtermék Versenyen 1., illetve 2. helyezett lett. 2018 nyarán nyújtotta be jelentkezését egy nyári, egyhónapos amerikai startup-táborba, ahol a több ezer jelentkező közül őt is beválasztották a résztvevő 64 diák közé. A tábort Chicagoban rendezték meg, ahol nemzetközi környezetben próbálhatta ki, milyen egy startup vállalatot a kezdetektől felépíteni. A tábor során a világ legnagyobb cégeinek (például Apple, Amazon) egyes vezetőitől is tanulhattak a diákok.

Az ösztöndíjjal járó oklevelet Székely Mihály édesanyja vette át. 

Tófalusi Ádám a Debreceni Református Kollégium Dóczy Gimnáziumának végzős tanulója.

Kiváló eredményeket ért el több országos és nemzetközi versenyen is. 2015-ben a Hatvani István Nemzetközi Fizikaversenyen 10. helyezést ért el, ugyanezen a versenyen 2016-ban már 2. lett, 2017-ben pedig 6. helyet ért el. Szintén 2016-ban a Vermes Miklós Nemzetközi Fizikaversenyen a 4., 2017-ben 3. helyen végzett. Beválogatták az Első Magyar Templeton Programba. 2018-ban a Nemzetközi Csillagászati és Asztrofizikai Előolimpián bronzérmet szerzett, a Diákolimpián Pekingben kiemelt dicséretben részesült.

Vámosi Boglár Tünde a Debreceni Fazekas Mihály Gimnázium 8. osztályos, speciális matematika tagozatos tanulója.

Matematikában, sportban és zenében is kimagasló eredményeket ért el. Matematikából több megyei, országos és nemzetközi verseny díjazottja. 2016-ban a Párbajtőr Diákolimpia országos fordulóján 1. helyezést ért el az iskola csapatával, ezért az Emberi Erőforrások Minisztériuma „Magyarország Jó Tanulója – Jó Sportolója” címet adományozott neki. 2018-ban tanulmányi eredményei alapján iskolája Szvetits Zoltán elismerő oklevélben részesítette. 2019-ben a Hanoi Open Mathematics Competition-on résztvevő 6 fős magyar junior csapat tagja, valamint a csapatverseny 4 fős junior csapatának tagja volt. Itt egyéni és csoportos kategóriában is bronzérmet szerzett és a kulturális bemutató Best Perfomance díját is sikerült elnyerniük.

Békessy Béla sportösztöndíjban olyan, debreceni sportszervezetben versenyző, egyéni- vagy csapatsportágban résztvevő, amatőr vagy hivatásos, felnőtt vagy legidősebb utánpótlás korosztályba tartozó sportoló részesülhet, aki olimpián, paralimpián, világjátékokon, világ- és Európa-bajnokságokon, világkupákon kiemelkedő eredményeket ért el. Az idén negyedik alkalommal adományozott ösztöndíjat hat sportoló kapja: Balázs Panni karatéka, Battai Sugár Katinka vívó, Göttlinger Dániel kerekesszékes vívó, Kozák Luca gátfutó, Mihály Kata vívó, Senánszky Petra uszonyos úszó.

Balázs Panni karatéka a Shogun Sportegyesület versenyzője. A felnőttek mezőnyében 2019-ben Európa-bajnokságon 9. helyezést, míg 2018-ban 6. helyezést ért el. Korábban a felnőtt országos bajnokságon dobogós helyezést is szerzett. 2017-ben junior európa-bajnoki 5. helyezésekkel, valamint a Junior Világkupán elért 2. hellyel büszkélkedhet. 2016-ban junior világbajnoki győztes lett. Több nemzetközi kiemelt versenyen is dobogóra állhatott, valamint többszörös diákolimpiai bajnok. Felkészítő edzője Rácz Csaba.

Az ösztöndíjjal járó oklevelet – Európa-bajnokságon való jelenlegi részvétele miatt – a díjazott  édesanyja vette át. 

Battai Sugár Katinka vívó az Interfencing Debrecen Sport Club versenyzője. 2019-ben óriási sikert ért el azzal, hogy tagja volt a Junior Világbajnokságon győztes kardcsapatnak.

Ugyancsak csapatban Junior Világkupán 5. helyezést szerzett, míg egyéniben a 2019-es Junior Világbajnokságon 28. lett. Ezek mellett junior európa-bajnoki bronzérmes is. Több korosztályos világversenyen is felállhatott a dobogó első két fokára. Felkészítő edzője Dávid László.

Göttlinger Dániel kerekesszékes vívó a Békessy Béla Vívó Klub versenyzője. 2018-ban Satellite Világkupán első és második helyezéseket szerzett, míg a pisai Világkupán 4. helyezést ért el. 2017-ben világbajnoki 5. és 7., világkupaversenyen 1. és 5. helyezést ért el. Ugyanebben az évben az országos bajnokságon két bronzérmet is szerzett. A korábbi években európa-bajnoki 6., világkupa 6-7. helyezésekkel és országos bajnoki dobogós helyekkel büszkélkedhet. Felkészítő edzői Serra Zsolt és Pákey Béla. 

 

Az ösztöndíjjal járó oklevelet – a díjazott jelenlegi edzőtábori részvétele miatt – édesapja vette át. 

Kozák Luca gátfutó, a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola versenyzője.

2019-ben a Glasgow-i Fedettpályás Európa-bajnokságon 60 méteres gátfutásban döntőbe jutott. 2018-ban a Birminghami Fedettpályás Atlétikai Világbajnokságon 23., míg az Európa-bajnokságon 12. és 13. helyezéseket szerzett. Még ugyanebben az évben a felnőttek mezőnyében országos bajnok lett. Universiade bronzérmes, a 2017. évi U23-as Atlétikai Európa-bajnokság harmadik helyezettje. Többszörös utánpótlás országos bajnok. Felkészítő edzője Suba László.

Mihály Kata vívó, a Békessy Béla Vívó Klub versenyzője.

A 2019. évi Budapest Grand Prix versenyen a 64-es főtáblán szerepelt, és eljutott a Barcelonában megrendezett Világkupára. 2018-ban Satellite Világkupákon elért 3., 5., és 12. helyezésekkel büszkélkedhet. A 2017. évi Universiadén a 29. helyezést érte el. 2018-ban Magyar Kupa bronzérmes, valamint 5. helyezett, 2017-ben pedig a Felnőtt Országos Bajnokságon állhatott fel a dobogó harmadik fokára. Az Országos Bajnokságokon, valamint a Magyar Kupa versenyeken többszörös dobogós. Felkészítő edzője Serra Bendegúz Lucian.

Senánszky Petra uszonyos úszó, a Debreceni Búvárklub sportolója. 2019-ben Világkupa-győztes, valamint országos bajnok. 2018-ban fantasztikus versenyzéssel kétszeres világbajnok, valamint kétszeres Világkupa-győztes. 2017-ben a világjátékokon a mezőny egyik legeredményesebb versenyzője volt két aranyéremmel, illetve egy 4. helyezéssel. A korábbi években többszörös világ- és Európa-bajnok, illetve Világkupa-győztes a felnőttek mezőnyében, valamint junior világbajnoki 1. helyezett. Felkészítő edzője Kókai Dávid.

 

Az ösztöndíjjal járó oklevelet – a díjazott Európa-bajnokságon való jelenlegi részvétele miatt – Becsky András, a Debreceni Sportcentrum Kft. ügyvezetője vette át. 

A díjazottak nevében Fodorné Magyar Ágnes mondta el gondolatait. Szavai szerint a ma pedagógusai már nem palántákat nevelgető kertészekhez hasonlíthatók – mint egykoron több emberöltőn át –, hanem olyan rakétamérnökökhöz, akiknek sokat kell tenniük azért, hogy a mai kor gyermekei – a kis rakéták – legalább egy időre megálljanak a dokkolóban, s figyelmüket kicsit lekötve lehessen őket javítgatni, szerelgetni, fejleszteni képességeiket, hogy aztán kalandozzanak, felfedező úton száguldjanak tovább a világban. Mindez folyamatos megújulást kíván minden pedagógustól, melyhez Debrecen városa is nagyon jó hátteret biztosít, többek közt értéknek tekintve a pedagógusok munkáját, elismerve teljesítményüket. S a város ugyanígy elismeri és támogatja a tehetséges fiatalok tevékenységét is. 

Papp László polgármester köszöntőjében többek közt azt hangsúlyozta, hogy Debrecen városa továbbra is stratégiai fontoságúnak tartja az oktatás fejlesztését, ezzel összefüggésben pedig a kiváló munkát végző pedagógusok és a nemzetközi szinten is nagyszerű teljesítményeket elérő tehetséges diákok, fiatal sportolók elismerését. S a fiatalok szerencsére nem vágynak el ebből a városból, hanem itt képzelik el tanulmányaik folytatását. Ez az egyik legfontosabb pozitív visszajelzés arról a munkáról, amit a város az oktatás fejlesztése érdekében végzett és végez. Papp László elmondta, hogy a Kormánnyal együttműködve egy olyan, jelentős oktatásfejlesztési program indul a következő esztendőkben városban, ami a Debreceni Egyetem alapítása óta eltelt több mint száz év legnagyobb ilyen programja lesz. Ez a tanulni vágyó fiatalok számára erősíti Debrecen regionális vonzerejét, egyre több tehetséges diák jön a városba, s egyre nagyobb lesz közöttük a verseny. A polgármester megköszönte mindenkinek a munkáját és támogatását, aki hozzájárul ahhoz, hogy Debrecen városa továbbra is a magyar oktatás egyik fellegvára legyen.      

A díjazottakat ünnepi műsorral köszöntötték a Debrecen Város Közoktatásáért díjjal kitüntetett Faragó Utcai Óvoda nagycsoportos óvodásai (Antal Natasa, Barzó Olívia, Győri Balázs, Telenkai Kira és Vígh Janka Uzonka, felkészítő óvodapedagógusuk Nagyné Szűcs Tünde), a 2017-ben Debrecen Város Közoktatásáért díjban részesült Debreceni Gönczy Pál Általános Iskola diákjai (Dobi Ábel 5/a, Dóka Krisztina Rebeka 7/b, felkészítő tanáraik Budáné Hajdú Ágnes és Makai Judit), valamint a Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium és Zeneiskola növendéke és tanára(Nagy Milán és ifj. Barra Ákos hegedűművész).   

 

az eredeti hír itt elérhető