Országos bajnoki címet nyert a fiatal debreceni vivó

2019.11.03

Kálmán Gyöngyvér országos bajnok lett a kadet párbajtőrözők között.

Az Interfencing DSC vívóinak ezúttal Budapesten és Szocsiban volt jelenésük. Előbbi helyszínen országos bajnokságon, utóbbin junior világkupán indultak a debreceniek. A párbajtőrvívók kadet versenye fantasztikus sikert hozott. Kálmán Gyöngyvér veretlenül, magabiztos vívással nyerte meg a versenyt és állhatott fel a dobogó legfelső fokára.

Kálmán tökéletes csoportkört követően további 6 mérkőzését nyerve bizonyította, hogy ő a legjobb formában lévő 17 év alatti versenyző. Testvére Kálmán Zille a legjobb 32 közé, Nagy Eszter a 64-es táblára jutott.

„Újabb nagyszerű eredményt értek el sportolóink. Ezidáig a kadet országos bajnoki cím hiányzott a debreceni vívósport vitrinjéből. Most ezt a hiányt Gyöngyvér pótolta. „ -értékelte röviden tanítványa teljesítményét edzője, Nyisztor-Csáki Sándor.

Az oroszországi Szocsiban zajló junior világkupán Battai Sugár Katinka kard fegyvernemben lett a 9.  Vasárnap a párbajtőrvívók országos csapatbajnokságával folytatódnak a kadet korosztály küzdelmei.