Női labdarúgó Eb-selejtező – Ötgólos svéd győzelem Miskolcon

2019.10.04

A magyar női labdarúgó-válogatott 5-0-ra kikapott az idén világbajnoki bronzérmes svéd csapattól Európa-bajnoki selejtezőn, Miskolcon.

Női Eb-selejtező, F csoport, 2. forduló:
Magyarország-Svédország 0-5 (0-1)
—————————————
gól: Ericsson (13.), Janogy (46., 51.), Jakobsson (94.), Kullashi (96.)
A csoport másik mérkőzésén:
Lettország-Szlovákia 1-2
Az állás: 1. Svédország 6 pont (9-1), 2. Izland 6 (5-1), 3. Szlovákia 3, 4. Lettország 0 (2-6), 5. Magyarország 0 (1-9)

Markó Edina szövetségi kapitány csapata augusztus 29-én 4-1-es vereséget szenvedett Izlandon, és ezúttal sem győzelemre esélyesként lépett pályára.

Ennek ellenére bátran kezdett a magyar együttes, de a vezetést a svédek szerezték meg egy szabadrúgást követő fejes góllal a 13. percben. A magyarok lendülete azonban nem tört meg, és a folytatásban is kezdeményezőbbek voltak ellenfelüknél. A jól záró svéd védelmen viszont ritkán jutottak át, amikor pedig ez összejött nekik, akkor a vendégek legjobbja, Lindahl védett bravúrosan.

Janogy két góljával az 51. percben már 3-0-ra vezettek a svédek, akik azt követően végig magabiztosan játszottak mezőnyben és alakítottak ki számos helyzetet az elfáradó, támadásban már semmit sem mutató, védekezésben sokszor figyelmetlen magyarokkal szemben. A svédek a ráadás perceiben újabb két góllal zárták le a mérkőzést, és tették kiütésessé győzelmüket.

A magyar válogatott legközelebb november 8-án Szlovákiában lép pályára.
A küzdelmek kilenc csoportban zajlanak, a győztesek mellett a három legjobb második jut ki a 2021-es kontinensviadalra, a további hat második pedig 2020 októberében pótselejtezőt játszik a maradék három helyért. Anglia a rendező jogán automatikus résztvevő.