Magyar sikerrel indult a 3×3-as kosár VB Debrecen főterén

2021.08.25

Magabiztos győzelmet aratott a női magyar válogatott a tizennyolc év alattiak 3×3-as világbajnokságán Debrecenben. Szabó Zitáék nagyszerű kezdésüknek köszönhetően végig uralták a mérkőzést, s végül 21-11 arányban múlták felül a svájciakat, mellyel be is jutottak a negyeddöntőbe – írja a Debreceni Sportcentrum.

Elsőként Ukrajna fiú csapata tette le alaposan a névjegyét, az első kiemelt Kazahsztán csapata után a szintén jó erőkből álló Brazíliát is könnyedén verték. Az USA női csapata sem tétlenkedett a vb első napján, a csoport rangadóján 19-13-ra verték Fehéroroszországot, majd tizennégy ponttal verték a szlovéneket.

A nap egyik legizgalmasabb találkozóján a kazah fiúk 17-15-re verték Indonéziát, de a borús időjárás és a nagy szél ellenére több kifejezetten színvonalas mérkőzésnek tapsolhatott a nagyérdemű.

A vb első napján a magyar lányok voltak érdekeltek, az Észtországtól csúnya vereséget szenvedő Svájc volt az ellenfelük a játéknap utolsó női mérkőzésén.

Földi Alexandra tanítványai esélyeshez méltóan nagy lendülettel kezdték a mérkőzést, két és fél perc után már 7-0-s hazai vezetést mutatott az eredményjelző. A folytatásban az ellenfél is megérkezett a mérkőzésbe, a játékrész feléhez érkezve agresszív védekezésüknek köszönhetően háromra zárkóztak (9-6). A debreceni Szabó Zita vezetésével újra magukra találtak a mieink, Nagy Réka szépségdíjas kosarai után pedig újra magabiztos előnyre tettek szert. Másfél perccel a vége előtt Horváth Dóra kosarával kétszámjegyűre nőtt a differencia, majd Szabó és Nagy büntetői után az idő lejárta előtt sikerült befejezni a találkozót (21-11).

Mivel a végső győzelemre is esélyesnek tartott francia válogatott pozitív teszteredményeinek köszönhetően el sem tudott utazni a világversenyre, így a magyarok az észtekkel egyetemben már biztosan továbbjutnak három fős csoportjukból. A csütörtöki összecsapás a csoportelsőségről dönt majd, a győztes pedig várhatóan elkerüli majd a nagy esélyes Egyesült Államokat.

FIBA 3×3 U18-as világbajnokság 1. nap eredményei: