Magabiztos győzelemmel zártak a debreceni kézisek

2019.12.29

12 góllal verték a Szombathely csapatát.

DVSC SCHAEFFLER–SZOMBATHELYI KKA 30–18 (15–11)
Debrecen, 1400 néző. V: Őri, Pozdena
DVSC: TRIFFA – VARSÁNYI 5, Vámos P. 3, Tóvizi, Deszpotovics 2, Bulath 4 (2), VANTARA-KELEMEN 4. Csere: Szabó D. (kapus), Bordás 2, Karnik 1, Borgyos 2, Arany 1, KARSTEN 4 (1), Petrus, Szabó P., Poczetnyik 2. Edző: Köstner Vilmos
SZOMBATHELY: Tomasevics – Jovetic 1, Mayer Sz. 2, Pődör R. 1, GORILSZKA 7 (5), HORVÁTH P. 3, Csire 3. Csere: Sipeki, Gadányi (kapusok), Virág N. 1, Bandelier, Varga N., Szendrei. Edző: Marosán György

Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–1. 10. p.: 4–5. 10. p.: 6–5. 16. p.: 10–8. 27. p.: 14–10. 36.p.: 17–14. 43.p.: 22–14. 54.p.: 26–16. 58.p.: 29–17.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 7/5.

MESTERMÉRLEG

Köstner Vilmos: – A mérkőzés kezdeti nehézségeit leküzdve magabiztos győzelmet arattunk. Erre a naptári évre minden debreceni játékos és kézilabda szurkoló büszke lehet. Bízom abban, hogy a következő év is hasonlóan sikeres lesz, ehhez kívánok mindenkinek elég erőt, jó egészséget.
Marosán György: – Már a bemelegítésnél eldőlt gyakorlatilag minden, betegség miatt leggólerősebb játékosunkra, Biljana Balndelierre nem számíthattam. Fiatal a csapatunk, húsz percig bírtuk ezúttal erővel, ebben fejlődnünk kell!