Loki-szurkolókat vertek Kisvárdán

2019.03.09

Triffa Ági tökéletes kapusteljesítményének, valamint Jelena Deszootovics és Bordás Réka csodálatos egyéni teljesítményének köszönhetően magabiztosan nyert Kisvárdán a DVSC női kézilabda-csapata.

KISVÁRDA MASTER GOOD SEDVSC-SHAEFFLER     17–23 (10–13)
Kisvárda, 1108 néző. V: Altmár, Horváth M.
KISVÁRDA: PÁSZTOR B. – Orbán Adrienn, A. Klikovac 2, Hakunova 1, MILANOVIC-LITRE 5, Rebicová, Milosevics. Csere: Kordowiecka (kapus), Radojevics 2, Guialo 1, Dragut, Morena, Avgyekova 1, Benko 5 (4)Edző: Dévényi János
DVSC: TRIFFA  Varsányi, Kovács Anna 2, GRIGEL 3 (2), Tóvizi 1, Bulath 1, Vantara-Kelemen 1Csere: Oguntoye (kapus), ARANY R. 1, DESZPOTOVICS 8, PUNYKO 3, BORDÁS 3, Szabó P. Edző: Köstner Vilmos
Az eredmény alakulása. 8. perc: 6–2. 12. p.: 7–5. 24. p.: 7–9. 28. p.: 10–11. 31. p.: 10–14. 38. p.: 12–14. 45. p.:13–18. 54. p.: 17–20
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 2/2

MESTERMÉRLEG
Dévényi János: – Teljesen megérdemelt a Debrecen sikere. Tizenhét gólt lőttünk, azon belül ötven perc alatt tízet, ami nagyon elkeserítő. Elfogadhatatlanul lassan és körülményesen támadtunk, nem tudtunk felnőni a feladathoz.
Köstner Vilmos: – Ezúttal a védekezésé volt a főszerep, és az első időkérés után fel is javultunk ebben a játékelemben. Ennyit még sosem védekeztünk az edzéseken, mint ezen a héten, hozzáteszem, közel sem ment ilyen jól a gyakorlás, mint most élesben, s remek kapusteljesítmény is járult hozzá. Ez volt a döntő.

A klub honlapja szerint bántalmazták a Loki-szurkolókat a meccs után:

A KISVÁRDA MASTER GOOD SE–DVSC-SHAEFFLER mérkőzés befejezése után a csarnokból kifelé tartó szurkolóinkat fizikai atrocitás érte.

Négy debreceni drukker orvosi ellátásra szorult, őket mentő vitte el a csarnokból. Rendőri intézkedés a helyszínen tartózkodó biztosítás vezetője szerint nem történt. Klubunk természetesen megteszi a Magyar Kézilabda Szövetség felé a szükséges lépéséket