Kapusgóllal mentett pontot a Puskás a Diósgyőr ellen

2020.02.05

A Puskás Akadémia emberhátrányban, Hegedüs Lajos kapus 91. percben fejelt góljával egyenlítve játszott 2-2-es döntetlent a vendég Diósgyőrrel szerdán, a labdarúgó OTP Bank Liga 19. fordulójában.

OTP Bank Liga, 19. forduló: Puskás Akadémia FC – Diósgyőri VTK 2-2 (0-0) Pancho Aréna, 785 néző, v.: Farkas Á.

gólszerzők: Knezevic (50.), Hegedüs L. (91.), illetve Iszlai (58. – tizenegyesből), Molnár G. (70.)

piros lap: Hadzsiev (68.)

sárga lap: Vanecek (30.), Hadzsiev (34., 68.), Meissner (41.), Deutsch L. (57.), Knezevic (71.), Gyurcsó (88.), illetve Tamás M. (32.), Vági A. (39.), Tabakovic (93.)

PAFC:

Hegedüs L. – Szolnoki, Meissner, Hadzsiev, Deutsch L. (Favorov, 82.) – Urblík (Slagveer, 65.), Van Nieff – Plsek, Knezevic, Gyurcsó – Vanecek (Mebrahtu, a szünetben)

DVTK:

Danilovic – Vági A., Polgár K., Brkovic, Tamás M. – Márkvárt, Iszlai – Kiss T. (Hasani 59.), Rui Pedro (Molnár G. 65.), Cortés (Korbély 84.) – Tabakovic

A Puskás Akadémia kezdte veszélyesebben a találkozót, de helyzeteit nem váltotta gólra. A diósgyőriek sokáig csak a védekezéssel foglalkoztak, fél óra után azonban kiszabadultak a szorításból és több veszélyes támadást vezettek.

A fordulást követően azonnal megszerezték a vezetést a hazaiak, szép összjáték végén Josip Knezevic lőtt a hálóba. Nem sokáig vezetett a felcsúti gárda, mert egy kezezést követő tizenegyest Iszlai Bence értékesített. Tíz perc múlva megfogyatkozott a Puskás Akadémia, Kamen Hadzsievet második sárga lapja után kiállította a játékvezető. A Diósgyőr gyorsan kihasználta az emberelőnyt: Molnár Gábor egyedül tört kapura, majd szépen átemelte a labdát a kifutó kapus felett. Elkeseredetten küzdött a döntetlenért a hazai együttes és a hosszabbítás elején, egy sarokrúgást követően az előrehúzódó kapus, Hegedüs Lajos befejelte az egyenlítő találatot.