Ismét egy újonc szerezte a győztes gőlt – előnyben a Loki az Ajka ellen

2019.02.19

A Debrecen 3-2-re nyert a harmadosztályú Ajka vendégeként a labdarúgó Magyar Kupa nyolcaddöntőjének első összecsapásán, kedden.

A gól nélküli első felvonást követően a Debrecen az 59. és a 71. percben is megszerezte a vezetést, de az Ajka mindkétszer – percekkel a vendégek góljait követően – egyenlített. A 91. percben lőtt debreceni találatra azonban már nem tudtak válaszolni a hazaiak.
A továbbjutás a legjobb 16-tól már nem egy, hanem két mérkőzésen dől el, a visszavágóra jövő héten kerül sor.

Magyar Kupa, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:
FC Ajka (NB III)-Debreceni VSC 2-3 (0-0)

Ajka, 2500 néző. Vezette: Bogár Gergő (Becséri Gergely, Baghy Csaba)
AJKA:
Horváth D. – Köles, Pákai (Csaba D., 85.), Kovács G., Csemer – Kenderes – Csizmadia Z., Illés D. (Molnár T., 77.), Horváth P., Nagy E. (Pavlitzky, 72.) – Nagy K.Vezetőedző: Schindler Szabolcs
DVSC:
Kosicky – Cikos, Kinyik, Mészáros N., Barna Sz. – Damásdi (Bárány, 81.), Kuti, Pávkovics, Nagy K. (Jovanovic, 55.) – Zsóri (Pintér Á., 65.), Takács T. Vezetőedző: Herczeg András
Gólszerző: Takács T.
(0–1) az 59., Illés D. (1–1) a 61., Kuti (1–2) a 64., Kenderes (2–2) a 73., Pintér Á. (2–3) a 91. percben

Összefoglaló itt >>

MESTERMÉRLEG
Schindler Szabolcs: –
Büszke vagyok csapatomra, mert ne feledje senki, hogy mi a magyar labdarúgás harmadik vonalában futballozunk. Győzelemre játszottunk, sajnos nem sikerült. Ilyen a futball. De nekünk azért mások a céljaink mint a Debrecennek.
Herczeg András: –
Az első félidőben nem működött igazán a játékunk, aztán a második játékrészben a cseréknek köszönhetően már folyamatosabbá vált a játék. E kell mondanom le a kalappal az Ajka előtt, nagyszerű mérkőzést játszottunk ellenük.