Futsal Magyar Kupa: nem jött össze a címvédés a Berettyóújfalunak

2021.05.23

A Veszprém nyerte meg a férfi futsal Magyar Kupát, mivel a vasárnapi fináléban hosszabbítás után 7-4-re legyőzte a címvédő és bajnok Berettyóújfalut.

Az FTC-MVM Népligeti Sportközpontban rendezett döntőben a bakonyiak – akik a 2019-es kupafináléban 4-3-ra kikaptak a Berettyóújfalutól – 2-1-es vezetéssel vonultak szünetre. A második félidőben aztán öt gól is született, ezekből kettő a rendes játékidő utolsó percében (4-4). A kétszer ötperces ráadásban a Veszprém két perc alatt háromszor is betalált, aminek köszönhetően fennállása során először elhódította a Magyar Kupát.

Az ezüstérmes Berettyóújfalu bejutott a bajnokság döntőjébe is, amelyet szombaton kezd meg a Haladás ellen.
Eredmény, Magyar Kupa, döntő:

Balaton Bútor FC Veszprém-MVFC Berettyóújfalu 7-4 (2-1, 4-4, 4-4) – hosszabbítás után

Fotó: Facebook/MVFC Berettyóújfalu