Egyre gázabb hely a Nagyállomás, így tenne rendet egy debreceni jobbikos

2019.10.04

Ikonikus hellyé vált a debreceni Nagyállomás az utóbbi időben, több szempontból is, bár a városvezetés egyikről sem szeret beszélni: az egyik az intermodális központ tervének többszöri bukása, a másik pedig a leromlott közbiztonság – jelentette ki sajtótájékoztatóján Herpergel Róbert, a Momentum-Jobbik-LMP összefogás önkormányzati képviselőjelöltje.

Herpergel Róbert elmondta, az elmúlt években, a szavazópolgárok panaszai nyomán többször is személyesen győződött meg az áldatlan állapotokról.
“Itt voltam a migránsok érkezésekor a Fidesz bevándorláspártiságának idején, valamint több terepszemlét is tartottam az esti órákban a Nagyállomáson”
– fogalmazott a képviselőjelölt.
Herpergel szerint az állomás környékén a prostitúció, herbálozás, szipuzás, drogfogyasztás szinte mindennapos. Folyamatosak a lejmolások és az agresszív viselkedés, nem egyszer tettlegességig fajulóan zaklatják a békés utazóközönség tagjait. Az elkövetők többnyire a szocializálatlan rétegből kerülnek ki, valamint nagyrészt a Debrecen környéki településekről járnak be a cívisvárosba a zavarosban halászni.
Herpergel Róbert, aki az elmúlt ciklusban a Jobbik önkormányzati képviselője volt, többször is felvetette a problémát a közgyűlésben, és hangot adott annak a véleményének, hogy
“ezt a balhés söpredéket ki kell tiltani a városból”. “Erre mondta azt a polgármester, hogy pártállamot akarok építeni”
– emlékeztetett a jobbikos politikus, aki továbbra is azt vallja, hogy “a nyugalomra vágyó tisztességes emberek óhaja az első, nem pedig a drogosok, zaklatók, prostituáltak, stricik és más, priusszal rendelkezők jogai”. Ez ügyben többször is a városi rendőrkapitányhoz fordult, akitől azt a választ kapta, hogy a rendőrség minden lakossági bejelentésre kivonul, és kivizsgálja a problémákat.
Herpergel szerint a probléma kezelését rövid távon segítené a helyszín fokozott rendőri ellenőrzése, középtávon egy közterület- felügyelő kamerarendszer kiépítése, hosszabb távon azonban szükség lenne a rendőrség anyagi, állománybeli és életpályamodell alapján történő megerősítésére, a BTK radikális átalakítására és a büntetés-végrehajtás megreformálására is.

az eredeti hír itt elérhető