Battai éremmel tért vissza a pástra

2021.02.01

Betegség és hosszú kihagyás után újra kardot ragadott, és 8. helyen végzett Battai Sugár Katinka a hétvégi Magyar Kupa fordulóban. Az Interfencing Debrecen SC felnőtt válogatott kardvívója márciusban olimpiai kvalifikációs világkupán áll majd pástra.
Budapesten a Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban rendezték a kardozók Magyar Kupájának 4. fordulóját. A versenyen a debreceni színeket az Interfencing DSC vívói képviselték. A férfiak mezőnyében a junior korosztályú K. Szabó Mátyás szerepelt a legjobban, aki a 35. helyen zárta a versenyt, miután nagy csatában 15-12-re kikapott a felnőtt válogatott kerettag György Leheltől.

A nőknél két cívisvárosi vívó is bejutott a legjobb 16 közé. Ezután viszont Simon Petronellának nem sikerült 8-as döntőbe jutás. Klubtársán, Battai Sugáron meglátszott a 3 hónapos kényszerpihenő, de még így, formán kívül is közel állt a dobogóhoz. Végül a 8. helyen végzett.

„A mononukleózis miatt Sugi majdnem hat hetet hagyott ki, hiszen a lépe és a mája is nagyon megdagadt.  Fokozatosan tért vissza, de az elején nagyon fáradékony volt, előfordult, hogy két-három fejvágás után pihenőt kellett tartanunk. Technikailag nincs gond, ám a fizikuma még elmarad a korábbitól. Mostanra már jobban bírja az edzéseket, ám egy verseny más, szeretnénk valamiféle visszajelzést kapni arról is, hogyan viseli a sorozatterhelést, a hirtelen és gyorsan egymást követő erőpróbákat. A betegség mellett még teremgondokkal is küzdünk Debrecenben, vagyis korántsem állnak mögöttünk könnyű hónapok, de most csak a versenyre koncentrálunk – nem az eredmény lesz a fontos, hanem hogy megnézzük, mit bír Sugi téthelyzetben.” – nyilatkozta edzője, Dávid László a Nemzeti Sportnak a verseny előtt.

A vasárnapi csapatversenyen a Bányay Marcell, K. Szabó Mátyás, Máté Benedek és Sápi Vince összeállítású debreceni férfi kardcsapat a 8., a Fekete Ágnes, Simon Petronella, Tóth Liliána és Wladimír Véda alkotta női csapat pedig az 5. helyet szerezte meg.