A Veszprém ismét legyőzte a Szpartak Moszkvát

2019.11.05

A Telekom Veszprém házigazdaként öt góllal legyőzte az orosz Szpartak Moszkva csapatát a férfi kézilabda SEHA Liga alapszakaszának keddi játéknapján.

Eredmény:
Telekom Veszprém-Szpartak Moszkva (orosz) 37-32 (17-13)

A vendég orosz csapat – vélhetően vízumproblémák miatt – csupán nyolc mezőnyjátékost tudott nevezni a mérkőzésre. A házigazda veszprémiek a Moszkvában 26-23-ra megnyert meccshez hasonlóan ezúttal is az U21-es csapatukkal álltak ki, a felnőtt keretből csak Borut Mackovsek, Dejan Manaszkov és Vladimir Cupara került be az együttesbe.

A Szpartak vezetőedzője a 24. percben már másodszor kért időt, mert 7-7 után a Veszprém 6-0-s sorozatot produkált. Csapata a második félidőben felzárkózott két gólra, ám a hazaiak egy 8-2-es szériával magabiztossá tették sikerüket.
A mezőny legeredményesebb játékosa Dejan Manaszkov volt tíz góllal.

A Veszprémnek egy vereség mellett ez volt az ötödik győzelme a regionális nemzetközi sorozat alapszakaszában.