A magyarok három éremmel zárták a szerenkénti döntőket a női torna Eb-n

2020.12.21

Kovács Zsófia ugrásban és felemáskorláton is aranyérmes lett, utóbbi szeren Székely Zója ezüstérmet nyert vasárnap a törökországi Mersinben rendezett női torna Európa-bajnokságon.

A női szakágban első alkalommal fordult elő, hogy két magyar tornász végzett az első két helyen egy Európa-bajnoki döntőben. A 2017-ben egyéni összetettben ezüstérmes Kovács Zsófia a magyar női tornasport első kétszeres kontinensbajnoka lett. Felemáskorláton Ónodi Henrietta 1989-es sikere után ez volt a második magyar győzelem.

Kovács a második és a harmadik Európa-bajnoki érmét nyerte egyéniben, 2017-ben Kolozsváron ugyanis második lett egyéni összetettben.

Magyar tornász legutóbb 2018-ban szerzett aranyérmet a kontinensviadalon: Glasgow-ban Dévai Boglárka ugyancsak ugrásban végzett az első helyen.

A szombati csapatversenyben bronzérmes magyar válogatott további tagjai közül vasárnap Bácskay Csenge ugrásban negyedik, talajon Székely Zója hetedik, Böczögő Dorina pedig nyolcadik lett.

A juniorok csapatversenyében a magyar válogatott pénteken bronzérmes, egyéniben Mayer Gréta gerendán ezüst-, talajon bronzérmes lett.

A koronavírus-járvány miatt a versenyen mindössze 16 ország versenyzői indultak, a felnőttek mezőnyében 46, a junioroknál 42 tornász szerepelt.

“Még fel sem fogtam, csak emésztgetem, hogy ez tényleg megtörtént. Hatalmas boldogság van bennem” – nyilatkozta az M1 aktuális csatornán Kovács Zsófia. Hozzátette, az ugrásai során érezte, hogy mindkettő jól sikerült.

Felemáskorláton volt egy nagyobb rontása, ami érzése szerint három tizedpontot ért, ezért fordulhatott elő, hogy a selejtezőhöz képest kevesebb pontot kapott, de ez is elég volt a végső sikerhez.

A Dunaferr SE tornásza úgy fogalmazott, bár ez az Európa-bajnokság nem volt teljes, de akik részt vettek, azoknak hatalmas lehetőség volt.

“Nagyon nehéz éven vagyunk túl, csupán három versenyünk volt. Ezek az eredmények nagyon nagy erőt adnak a következő felkészülés és a tavaszi Európa-bajnokság előtt” – mondta Kovács.

Draskóczy Imre szövetségi kapitány leszögezte, Kovács Zsófia ugrásai a világ bármelyik versenyén megállták volna a helyüket.

“Tudom, hogy többen hiányoztak az Európa-bajokságról, de ez akkor is egy csoda, felemáskorláton két magyar versenyző a dobogó legtetején” – nyilatkozta a magyar szövetség honlapján. Hangsúlyozta, egész évben ennek a versenynek rendeltek alá mindent, szinte végig buborékban éltek és edzettek, ezt mindenki nagyon fegyelmezetten viselte.

“Remélem, tovább tudjuk vinni ezt a munkát, és bízom benne, hogy a felnőtt válogatott mellé egy főállású koreográfust tudunk alkalmazni” – mondta a kapitány.

Altorjai Sándor csapatvezető közölte, reményei szerint a magyar tornasportban mindenkinek nagy löketet adnak ezek az eredmények, és még jobb teljesítményre ösztönöznek mindenkit.